top of page

Ansis Bētiņš

Tenors Ansis Bētiņš ieguvis maģistra grādu senās mūzikas dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie doc. Rinalda Kandalinceva un bakalaura grādu operdziedāšanā pie doc. Zigrīdas Krīgeres. Studējis Luidži Kerubīni konservatorijā Florencē, Itālijā, Eiropas Operas Akadēmijas projekta ietvaros pie prof. Leonardo de Lisi un prof. Patrīcijas Vačari (Patrizia Vaccari), bet kopš 2019. gada oktobra pēcmaģistrantūras prakses laikā strādā par asistējošo docētāju Arigo Pedrollo konservatorijā Vičencā, Itālijā, pie prof. Gemmas Bertanjoli (Gemma Bertagnolli).

Vokālās prasmes papildinājis pie pasaulē atzītiem speciālistiem S.Brzakovičas, M.Kovaļevskas, L.Kinčas, A.Janutas, A.Krikščiunaites u.c. Ansis ir arī fizikālās ķīmijas maģistrs, un pirms pievēršanās mūzikai veicis pētījumus un strādājis zinātnes nozarē.

Viņa repertuārs ietver dažādus mūzikas stilus un laikmetus, sākot no baroka līdz laikmetīgajai mūzikai. Kopš 2016. gada ir viens no vadošajiem solistiem baroka korī Collegium Choro Musici Riga, regulāri koncertējot kopā ar diriģentu Māri Kupču (Apollons M. da Gagliano operā La Dafne, Apollons K. Monteverdi operā L’Orfeo, Aminta Dž. Kačīni operā L’Euridice, S. Šeidta Cantiones sacrae, H. Šics Historia Der Auferstehung Jesu Christi, D. Bukstehūde Membra Jesu Nostri u.c.). Bieži uzstājas ar Valsts Akadēmisko kori “Latvija”, diriģentu Viesturu Gaili operstudijā “Figaro”, viduslaiku un renesanses mūzikas ansambli Fabella Ensemble un tā māksliniecisko vadītāju Guntaru Prāni un senās mūzikas ansambli Neymann Ensemble. Bijis solists dažādos ne tikai akadēmiskās un kamermūzikas, bet arī neakadēmiskās mūzikas koncertos Latvijā. 2017. gadā saņēmis balvu par labāko māksliniecisko sniegumu 3. starptautiskajā Alīdas Vānes konkursā no žūrijas priekšsēdētājas Maijas Kovaļevskas.

Ansis_Betins_edited.jpg
bottom of page