top of page
DMITRIJS MASĻEJEVS

Pēc pirmās starptautiskās koncertēšanas sezonas Dmitrijs Masļejevs daudzināts kā pianists ar “spožu nākotni” (La Croix), “spožu virtuozitāti” (The Financial Times) un “muzikalitāti, kas sasniedz metafiziskus apmērus” (Neue Musikzeitung). Pēc uzvaras Čaikovska konkursā aizvien aug pieprasījums pēc Masļejeva klavierspēles uz pasaules skatuvēm.

Pēc debijas Minhenes Gasteig Dmitrijs Masļejevs saņem uzaicinājumu atgriezties ar Prokofjeva sonāšu programmu, ko translē Medici TV, un Bēthovena Pirmo klavierkoncertu saspēlē ar Minhenes simfonisko orķestri. Pēc uzstāšanās Rūras klavierfestivālā pianistam paveras ceļš uz Reingauas, Mēklenburgas-Priekšpomerānijas un Bādkisingenes koncertzālēm. 2016.–2017. gada sezonā pianists debitēs Berlīnē,

ar Berlīnes Radio simfonisko orķestri un Robertu Trevinjo atskaņojot Rahmaņinova “Rapsodiju par Paganīni tēmu”. Janvārī Masļejevs debitē Kārnegija zālē, vēlāk gaidāms Lista un Bartoka mūzikas koncerts ar pianistu Borisu Berezovski, kurš Dmitriju Masļejevu raksturojis kā “atradumu un izcilu pianistu”.

Francijā Masļejevs uzstājies Parīzes filharmonijā, Bovē un La Roque d’Anthéronklavierfestivālos, kā arī ar Tulūzas Nacionālo Kapitolija orķestri un Andri Pogu. Pianists aicināts uzstāties ar soloprogrammu Luī Vitona fondam un ar Francijas Radio filharmonisko orķestri un diriģentu Miko Franku doties Āzijas tūrē. Masļejevs piedalījies Vācijas turnejā ar Krievijas Nacionālo filharmonisko orķestri un Vladimiru Spivakovu, uzstājies ar “Bambergas simfoniķiem” un Kristofu Ešenbahu, kā rezidējošais mākslinieks uzstājies ar Štutgartes Radio simfonisko orķestri.

Pianists dzimis un audzis Ulanudē – Sibīrijas pilsētā starp Baikālu un Mongolijas robežu. Muzikālo izlgītību ieguvis Maskavas konservatorijā profesora Mihaila Petuhova klasē un Komo ezera Starptautiskajā Mūzikas akadēmijā.

DMITRIJS_MASĻEJEVS.jpg
bottom of page