top of page

Modests Barkausks

Lietuviešu diriģents Modests BARKAUSKS ir Sv. Kristofera kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Karjeru sācis kā kordiriģents, studējot Šauļu Mūzikas konservatorijā un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā, vēlāk studējis arī orķestra diriģēšanu.

 

2009. gadā debitēja Klaipēdas Muzikālajā teātrī, kur kopš tā laika diriģējis “Traviatu”, “Seviļas bārddzini”, “Sikspārni” u.c. iestudējumus. 2012. gadā Barkausks debitēja Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī, diriģējot tur “Tristanu un Izoldi”, “Mīlas dzērienu”, “Riekstkodi” u.c.

 

Sadarbojies ar Lietuvas Nacionālo SO, Lietuvas kamerorķestri, Kauņas pilsētas SO, Klaipēdas kamerorķestri, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas SO un citiem. Kopš 2008. gada Barkausks ir Baļa Dvarionas mūzikas skolas jauniešu SO mākslinieciskais vadītājs un diriģents. Kopš 2013. gada viņš ir pedagogs Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā, kur strādā orķestra un kora diriģēšanas katedrās.

 

2016. gadā diriģents tika apbalvots ar Zelta krustu – prestižāko Lietuvas apbalvojumu teātra nozarē. Gadu vēlāk viņš ieguva 3. vietu 10. starptautiskajā Gžegoša Fitelberga diriģentu konkursā Katovizē, Polijā.

MBarkauskas_MA7_6036_edited.jpg
bottom of page