top of page

LNSO un Latvijas Radio 3 muzikālais veltījumus māmiņām

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) sadarbībā ar Latvijas Radio 3 “Klasika” (LR3) Māmiņdienā, 10. maijā, no 17.00 līdz 18.00 LR3 ēterā sūtīs muzikālu sveicienu visām Latvijas māmiņām un vecmāmiņām. Šīs stundas laikā skanēs LNSO dažādu gadu ieskaņojumi. Ņemot vērā, ka valstī turpinās iedzīvotāju pašizolācija, LNSO un LR3 cer, ka šis atskaņojums iepriecinās arī tās māmiņas, kuras ciemiņus šajos svētkos klātienē uzņemt nevarēs.


“Šajā Māmiņdienā siltums un pateicības vārdi mūsu mīļajām mammām un vecmammām nepieciešami vairāk kā nekad, jo daudzi no mums nevarēs šajā dienā atrasties kopā. Ļoti ceram, ka LNSO dažādu gadu skaistākie skaņu ieraksti, kurus mums laipni palīdzējis sarūpēt LR3 un kopā licis Orests Silabriedis, iepriecinās visas māmiņas un radīs kopības sajūtu. Šo radio koncertu ģimene var klausīties kopā pat tad, ja katrs atrodas savās mājās,” stāsta LNSO direktore Indra Lūkina.


Par godu Mātes dienai šajā stundā LR3 ēterā tiks atskaņoti LNSO dažādu gadu ieskaņojumi. Klausītāji varēs baudīt vecmeistaru Arvīda Klišāna, Jāņa Klišāna, Valda Zariņa un Viļņa Strautiņa spēli, tāpat dzirdēsim arī mūziķus, kas pa karjeras kāpnēm aktīvi kāpj arī patlaban, būdami daļa no LNSO. Bēthovena mūziku dzirdēsim LNSO koncertmeistara Georgs Sarkisjana sniegumā, klausīsimies LNSO klaviertrio un "LNSO čellu Dream Team" ierakstus, iejutīsimies Pētera Barisona "Bērnības rītu" maigajās noskaņās, bet LNSO māksliniecisko vadītāju Andri Pogu satiksim Bernsteina līksmajā mūzikā.


Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode min, ka laikā, kad kultūras pasākumus klātienē apmeklēt nav iespējams, LR3 jo īpaši cenšas sadarboties ar mūziķiem. Tajā skaitā arī ar LNSO, veidojot šo īpašo Māmiņdienas programmu. "Patlaban kultūras dzīve no ātrgaitas šosejas ir novirzīta pa apbraucamo ceļu, tāpēc visiem satiksmes dalībniekiem ir jābūt ļoti koleģiāliem. Radio "Klasika" turpina vēl vairāk atbalstīt mūsu mūziķus un komponistus, piedāvājot intensīvākus koncertus Radio 1. studijā, atsākot koncertu tiešraides no koncertzālēm un raidot ēterā latviešu mūzikas un atskaņotājmākslinieku ierakstus."

19 views

Comments


bottom of page