top of page

LNSO koncertu “Mālera piektā un RIX” nodrošinās video tiešraidē

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris izlēmis 13. martā paredzēto koncertu “Mālera piektā un RIX” nodrošināt video tiešraidē “LMT Straume”.


Kā min Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktore Indra Lūkina, šobrīd šāds alternatīvs koncerta baudīšanas veids rasts, cenšoties sagādāt pēc iespējas mazāk nepatīkamu brīžu LNSO klausītājiem: “Sakarā ar ārkārtas situāciju, kas radusies "Covid-19" vīrusa izplatības Eiropā un Latvijā dēļ, kā arī daudzajiem atceltajiem pasākumiem, LNSO uzskata par savu atbildību un pienākumu koncertu “Mālera Piektā un RIX” nodrošināt klausītājiem video tiešraidē. Lai nodrošinātu šo translāciju un augstu attēla un skaņas kvalitāti esam ieguldījuši līdzekļus sadarbībai ar “LMT Straume”. Savukārt augstu skaņas kvalitāti nodrošinās “Latvijas Radio” ieraksts. Pateicamies mūsu klausītājiem un pastāvīgajiem apmeklētājiem par izpratni šīs situācijas risinājumā. Ļoti ceram, ka šis saspringtais laiks drīz norimsies un gan mēs, gan pasaule kopumā varēs atgriezties pie ierastajām ikdienas gaitām.”


Koncertu būs iespējams vērot, pieslēdzoties https://straume.lmt.lv/


Koncerts “LMT Straume” sāksies pl. 18.30, kur jau ierastajās “Pirmskoncerta sarunās” muzikologs Orests Silabriedis tiksies ar kinorežisoru Dāvi Sīmani, lai sarunātos par simfonisko mūziku kinofilmās, īpaši pievēršoties Venēcijai un Mālera Piektajai simfonijai. Pēc sarunām norisināsies ieplānotais koncerts “Mālera piektā un RIX”, kurā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Andra Pogas atskaņojumā varēs dzirdēt izcilā austriešu komponista Gustava Mālera Piekto simfoniju. Savukārt franču komponista Olivjē Greifa Četrkāršā koncerta “Nāvesdeja” lasījumā orķestrim un diriģentam pievienosies klavierkvartets RIX –  vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava, čellists Reinis Birznieks un pianists Jānis Maļeckis.


Jaunākajai informācijai par turpmāko LNSO koncertu norisi iesakām sekot līdzi LNSO sociālā tīkla Facebook profilā: https://www.facebook.com/LNSO.lv/


Ievērojot šo ārkārtas situāciju, LNSO savu iespēju robežās nodrošina un sarūpē saviem uzticamajiem klausītājiem šādu koncerta noskatīšanās iespēju.


Visus jautājumus, kas saistīti ar naudas atgriešanu par nopirktajām biļetēm, administrē “Biļešu paradīze”. Lūdzam sekot informācijai www.bilesuparadize.lv vai sazināties pa e-pastu: janis@bilesuparadize.lv. Precīzāka informācija sekos tuvākajā laikā.

951 views

Comments


bottom of page