top of page

LNSO un Tarmo Peltokoski noslēdz 97. koncertsezonu

LNSOInformācija medijiem, 2023. gada 10. maijāLatvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) savu 97. koncertsezonu Lielajā ģildē noslēgs piektdien, 19. maijā, plkst. 19.00 ar aizraujošu simfoniskās mūzikas programmu mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Tarmo Peltokoski vadībā. Koncertprogrammu uz Lielās ģildes skatuves pilnvērtīgā atskaņojumā būs iespējams dzirdēt arī dienu iepriekš – 18. maijā plkst. 19.00 –, kas ir klausītāju izrādītās intereses dēļ izsludinātais papildkoncerts.


Uz skatuves orķestrim pievienosies somu soprāns Anu Komsi. Šī ir pirmā koncertsezona, kuru Peltokoski aizvadījis LNSO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta amatā. Nākamreiz pie LNSO pults viņu redzēsim augustā festivālā “LNSO vasarnīca”, kas norisināsies Latgales vēstniecībā GORS.


Sezonas noslēguma koncerta repertuārā orķestris iekļāvis divu 20. gadsimta izcilu simfoniķu darbus. Riharda Štrausa bagātais radošais mūžs, kas savām acīm pieredzējis iepriekšējā gadsimta vēstures spilgtākos un traģiskākos notikumus rezultējies “Četrās pēdējās dziesmās” ar Hermaņa Heses un Jozefa fon Eihendorfa dzeju. Savukārt Dmitrija Šostakoviča Desmitā simfonija, tāpat kā visa komponista daiļrade, vienmēr bijis noslēpumains un dziļi simbolisks gan politisku, gan iekšēju pārdzīvojumu spogulis, kas aktuāls arī šodienas sociālpolitiskajā ainā.


Štrausa dziesmu izpildījumā uz skatuves kāps somu soprāns Anu Komsi. Savas karjeras laikā viņa uzstājusies ar Ņujorkas filharmonijas orķestri, Losandželosas filharmonijas orķestri, Berlīnes filharmonijas orķestri, BBC Londonas simfonisko orķestri, Milānas "La Scala" orķestri u.d.c.


Somu diriģents Tarmo Peltokoski 2022. gada janvārī tika iecelts par Brēmenes Vācu kamerfilharmonijas galveno viesdiriģentu, kļūstot par pirmo šāda titula īpašnieku orķestra 42 gadu pastāvēšanas vēsturē. Tā paša gada maijā tika nolemts, ka no 2022./2023. gada koncertsezonas Peltokoski būs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents (kopā ar LNSO Peltokoski pavadīs vēl divas koncertsezonas). Drīz pēc tam arī Roterdamas filharmonijas orķestris pasludināja Peltokoski par orķestra galveno viesdiriģentu.


Biļetes uz LNSO sezonas noslēguma koncertu 19. maijā ir izpārdotas, taču vēl iespējams iegādāties pēdējās biļetes uz koncertu 18. maijā. Tās pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī internetā – https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/128179


Savukārt 19. un 20. augustā Latgales vēstniecībā GORS norisināsies LNSO vasaras festivāls “Vasarnīca”. Tarmo Peltokoski festivālā uz skatuves varēs redzēt gan pie diriģenta pults, gan Latvijā līdz šim neredzētā – solista lomā pie klavierēm. Festivāla īpašais viesis būs ekstravagantais Londonas pianists Džeimss Šerloks. Papildus informācija par festivālu atrodama šeit: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3501


75 views

Comments


bottom of page