top of page

LNSO VASARNĪCA 2024 NORISINĀSIES
LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS

2024_LNSO_Vasarnica_Biletes_ML_1460x480px.jpg

Muzykys festivals saimei i draugim “LNSO vasarnīca” piekto reizi atgriežas pilsētā Latgales sirdī – Rēzeknē – un no 23. līdz 25. augustam piepildīs Latgales vēstniecības GORS telpas ar brīnišķīgiem un krāsainiem muzikāliem notikumiem – prieks būs gan akadēmiskās mūzikas gardēžiem, gan tiem, kam šī būs pirmā tikšanās ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un tā draugiem mūzikā! Kā vienmēr padomāts par vērienīgu simfonisko darbu mīļotājiem un smalkas kamermūzikas cienītājiem; gan par jaunākām un mazāk pieredzējušām, gan vecākām un zinošākām ausīm. 

 

Šogad svinēt vasaras mūzikas dzīres esam aicinājuši tuvus domubiedrus mūzikā. Ar brīnišķīgu programmu, kurā iekļauta Čurļoņa, Ravela un Bēthovena mūzika, festivālu 23. augustā – Baltijas ceļa 35. gadadienā – atklās Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris kopā ar pianistu Luku Geņušu (Lukas Geniušas) maestro Gintara Rinkēviča (Gintaras Rinkevičius) vadībā. Savukārt kopā ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķiem festivālā sastapsim arī citus draugus: ar LNSO klaviertrio uzstāsies franču soprāns Perīna Madefa (Perrine Madoeuf), Gustava Mālera Trešās simfonijas atskaņojumā diriģenta Andra Pogas vadībā piedalīsies lietuviešu mecosoprāns Justīna Gringīte (Justina Gringytė) un vērienīgs Latgales apvienotais koris Andas Lipskas un Jāņa Veļičko vadībā, bet festivāla noslēguma koncertā īpašā simfo-etno-džeza programmā, kurā iekļauti arī komponistu Edgara Cīruļa un Jāņa Rubika jaundarbi, orķestrim diriģenta Jāņa Stafecka vadībā uz skatuves pievienosies dziedātāja Liene Skrebinska, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas skolas tradicionālās mūzikas nodaļas audzēkņi un lieliskie TRIO ELPO dalībnieki – Edgars Cīrulis, Jānis Rubiks un Rūdolfs Dankfelds. Savukārt par skaistu noskaņu un aizraujošiem stāstiem parūpēsies koncertu vadītāja Liene Jakovļeva.  

Festivālu "LNSO vasarnīca" finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

ATSKATS: LNSO VASARNĪCA 2023
LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzykys festivals saimei i draugim “LNSO vasarnīca” ceturto reizi atgriežas pilsētā Latgales sirdī – Rēzeknē – un 19. un 20. augustā piepildīs Latgales vēstniecības GORS viesmīlīgās telpas ar čalām, kņadu un galvenais – mūziku. Kaut kas tiks gan lielākiem, gan mazākiem, gan simfoniskās, gan kamermūzikas mīļotājiem. Ģimenes aicinām GORA gaiteņos sastapt Apburto princesi; jauniešus – no malas pavērot dzīvi sociālajos tīklos laikmetīgās dejas izrādē ar Riharda Zaļupes mūziku; akadēmiskās mūzikas gardēžiem un entuziastiem šogad piedāvājam Štrausu, Stravinski, Šūmani, Brāmsu un daudzus citus. Festivālā pie mums ciemosies ekstravagantais Londonas pianists Džeimss Šerloks, savukārt pie klavierēm uz Latvijas skatuves pirmo reizi redzēsim arī LNSO māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Tarmo Peltokoski.

Runās Liene Jakovļeva, Anastasija Rekuta-Džordževiča, Jānis Skutelis un Artūrs Putniņš.

Dejos Egija Abaroviča, Ģirts Bisenieks un Artūrs Nīgalis.

Diriģēs Tarmo Peltokoski, Jānis Stafeckis un Raimonds Gulbis.

Muzicēs LNSO mūziķi. Klausīsies – latgalieši un viesi.

Festivālu "LNSO vasarnīca" finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

LNSO_2023_Vasarnica_majaslapa_baneris_730x240px (1).jpg
bottom of page