top of page

Anna Gāgane

Klarnetiste ANNA GĀGANE kopš 2019. gada oktobra ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistara vietniece un darbojas kā mācībspēks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Līdztekus spēlei orķestrī Anna iesaistās dažādos orķestra un kamermūzikas projektos kopā ar Trio Carmine un Trio Fabel, pirmatskaņo jauno komponistu darbus un regulāri uzstājas kā kamermūziķe un soliste Latvijā, Vācijā, Šveicē un citviet.

 

Klarnetiste guvusi panākumus vairākos starptautiskos konkursos, tai skaitā bijusi divkārtēja laureāte un speciālās balvas ieguvēja Jurjānu Andreja Starptautiskajā koka pūšaminstrumentu konkursā, saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2018 kategorijā “Jaunais mūziķis”, kā arī novērtēta ar Šveices izcilības stipendiju.

Mūziķe spēlējusi Liepājas Simfoniskajā orķestrī, Latvijas Nacionālajā simfoniskājā orķestrī, Sinfonietta Rīga, Lībekas filharmonijas orķestrī, Igaunijas Festivālā orķestrī, Šlēzvigas-Holšteinas Festivāla orķestrī un Argovia Philharmonic. Tajos gūtā pieredze devusi iespēju sadarboties ar daudziem starptautiski atzītiem diriģentiem, kuru skaitā ir Nēme Jervi, Pāvo Jervi, Mario Vengazo, Simona Janga un citi.

Anna Gāgane studē maģistrantūrā Bāzeles Mūzikas augstskolā Fransuā Bendas klarnetes spēles klasē. Pirms tam studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Gunta Kuzmas klarnetes klasē, Lībekas Mūzikas augstskolā pie Sabīnes Maijeres un Rainera Vēles. Profesionālās iemaņas papildinājusi meistarklasēs pie Hena Halevi, Eduarda Brunnera, Mišela Letjeka, Nikolā Balderū un Fabio di Kāzolas.

ANNA_GĀGANE.jpg
bottom of page