top of page

Tami Pohjola

Lai arī gados jauna, vijolniece TAMI POHJOLA jau ir triumfējusi starp¬tautiskos un valsts līmeņa konkursos un koncertējusi visā Eiropā. Viņas cieņpilnā attieksme pret mūziku ir atzinīgi novērtēta akadēmiskās mūzikas aprindās. Ieguvusi pirmo vietu Dinu Lipati Starptautiskajā vijolnieku konkursā 2019. gadā un Kuopio vijol¬nieku konkursā 2015. gadā. Uzvarējusi Igaunijas Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā 2009. gadā, kā arī ieguvusi otro vietu Juhani Heinonena vijolnieku konkursā Jiveskilē: 2009. gadā junioru kategorijā, bet 2012. gadā — vecāko mākslinieku grupā.

Kā soliste Tami Pohjola uzstājusies ar Somijas Radio simfonisko orķestri, Helsinku filharmonisko orķestri, Lahti simfonisko orķestri, Tamperes filharmo¬nijas orķestri, Lohjas pilsētas orķestri, Tapiola Sinfonietta, Hivinkē pilsētas orķestri, Ostrobotnijas kamerorķestri, Pori Sinfonietta, Kuopio simfonisko orķestri un citiem. 2021. gada februārī māksliniece uzstājusies ar Joensū pilsētas orķestri Joensū Ziemas mūzikas festivālā, savukārt 2022. gada oktobrī Tami debitēja Apvienotajā Karalistē, ar Hallé orķestri Mančestrā, atskaņojot Sibēliusa Vijolkoncertu. Viņa ir arī aktīva kamermūziķe.

2023. gada decembrī Tami Pohjola debitē ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, atskaņojot Esas Pekas Salonena Vijolkoncertu. Šo pašu koncertu viņa atskaņoja Somijas Radio simfoniskā orķestra Somijas Neatkarības dienas koncertā 6. decembrī, aizvietojot ievērojamo vijolnieku Peku Kūsisto. Ar šo orķestri viņa uzstāsies arī nākamgad februārī, kad ar altisti Jūliju Svačinovu atskaņos Mocarta Sinfonia Concertante Jērga Vidmaņa vadībā.

Tami Pohjola pievērsusies vijolspēlei trīs gadu vecumā, studējusi Espo Mūzikas institūtā pie Gražinas Žeraņskas-Gebertes un pēc tam Sibēliusa akadēmijā pie Rēkas Silvai. Mācības turpinājusi Minhenes Mūzikas un teātra augstskolā pie Mi-kjunas Lī un pašlaik studē Valē Mūzikas augstskolā Sjonā pie Žanīnes Jansenas. Pohjola spēlē 1754. gada Gvadanjīni vijoli, ko tai atvēlējis Somijas Kultūras fonds.

Rihards-Za__upe-837x1024.jpg
bottom of page