top of page
Darja-Smirnova_NEW-683x1024.jpg

Darja Smirnova

Darja Smirnova kopš 2007. gada ir LNSO I vijoļu grupas koncertmeistara vietniece un kopš 2002. gada ir pirmā vijole un soliste kamerorķestrī Sinfonia concertante, kura tapšanā Darja ir viena no iniciatorēm.

No 2002. līdz 2006. gadam Darja Smirnova bija JVLMA studentu simfoniskā orķestra koncertmeistare un soliste. Vienu sezonu spēlēja orķestra Sinfonietta Rīga I vijoļu grupā. Bijusi vieskoncertmeistare Vācijas Radio Zārbrikenes-Kaizerslauternes simfoniskajā orķestrī.

Studiju gados aktīva kamermūziķe un jauniešu simfonisko un kamerorķestru koncertmeistare. Patlaban regulāri piedalās jauniešu projektos kā pasniedzēja un orķestra koncertmeistare, un jaunākais pasākums šajā jomā – “Latvijas simtgades jauniešu orķestris” un programma “Dzimuši Latvijā”.

Darja Smirnova dzimusi Kaļiņingradā. 1982. gadā Darjas ģimene atbrauca uz Latviju, un 1985. gadā Darja iestājās Jelgavas mūzikas skolā, kur mācījās pie Valērija Avramenko. Sekoja mācības Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Daces Bērzājas un studijas JVLMA pie Andra Baumaņa (bakalaura posms) un Valda Zariņa (maģistrantūra).

bottom of page