top of page

Egils Upatnieks

Obojists Egils Upatnieks ir LNSO oboju grupas koncertmeistars kopš 2009. gada. LNSO mūziķu ikgadējā iekšējā aptaujā vairākkārt iebalsots par “Gada koncertmeistaru”. Starptautisku konkursu uzvarētājs un laureāts. Kopš 2009. gada – Dānijā rezidējošā koka pūšaminstrumentu kvinteta Carion dalībnieks, regulāri uzstājoties Dānijā, Zviedrijā, Vācijā, Šveicē, Austrijā u.c. Kopš 2010. gada LNOB orķestra mākslinieks.

No orķestra Sinfonietta Rīga izveidošanas 2006. gadā līdz 2011. gadam Egils bija šī kolektīva pirmā oboja. Kā viesmākslinieks uzstājies ar Kremerata Baltica, Islandes SO un Ziemeļvalstu SO. Kopš 2010. gada ir JVLMA lektors.

Upatnieks apguvis obojas spēli Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un JVLMA pie profesora Viļņa Pelnēna. 2010. gadā absolvējis JVLMA maģistrantūru Normunda Šnē obojas klasē. Mācījies Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā pie Rainera Hervega, papildinājis zināšanas un prasmes pie Kristiana Vetcela, Gintera Pasina, Ingo Goricka.

Kā solists uzstājies ar LNSO, Sinfonia concertante, Vidzemes kamerorķestri, Baltijas mūzikas akadēmiju kamerorķestri, Odenses SO u.c.

Egils Upatnieks
bottom of page