top of page

Jānis Semjonovs

Jānis Semjonovs ir LNSO fagotu grupas koncertmeistars kopš 2009. gada septembra. Ir koncertmeistars arī kamerorķestrī Sinfonietta Rīga kopš tā dibināšanas 2006. gadā. Kopš 2010. gada ir JVLMA mācīb-spēks.

2006. gadā absolvējis Andra Arnicāna fagota klasi JVLMA, 2012. gadā ieguvis maģistra grādu Dzitara Jurgelaiša klasē. No 2006. līdz 2009. gadam studējis Berlīnes Mākslu augstskolā profesora Ekarta Hibnera klasē. Vairāku starptautisku konkursu laureāts.

Lielās Mūzikas balvas 2011 nominants kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

Aktīvi muzicē dažādos kameransambļos, spēlējot gan baroka, gan jaunāku laiku un mūsdienu mūziku. Labprāt sadarbojas ar latviešu komponistiem, veiksmīga sadarbība bijusi ar Kristapu Pētersonu, Gundegu Šmiti, Anitru Tumševicu, Marinu Vidmonti, Kārli Rērihu, Mārtiņu Viļumu un citiem.

Spēlējis Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra kamer-ansamblī Camerata RCO, Rīgas Festivāla orķestrī, “Rīgas kamer-mūziķos”, Liepājas SO, Ziemeļvalstu SO, Jaunajā Rīgas kamerorķestrī, Eiropas jauniešu filharmoniskajā orķestrī, Berlīnes Mākslu augstskolas SO, Vācu un skandināvu jauniešu SO, JVLMA SO, Baltijas jauniešu SO, kā arī kamerorķestros Kremerata Baltica, “Maskavas virtuozi” un “Konso-nanse”.

J_ünis-Semjonovs-795x1024.jpg
bottom of page