top of page

Kristaps Bergs

Čellists Kristaps Bergs (1986) nāk no muzikālas ģimenes. Pirmās čella spēles iemaņas ieguvis pie Ņinas Kalmes. Vēlāk turpinājis mācības Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Ligitas Zembergas, Eleonoras Testeļecas un Dianas Ozoliņas. 2006. gadā Kristaps uzsāka studijas Vīnes Mūzikas un Mākslas Universitātē, kur pilnveidojas prasmes pie prof. Reinharda Latzko. 2011. gadā sekoja studijas slavenā čellista un diriģenta Heinriha Šiffa klasē. Paralēli studijām Vīnē, Kristaps piedalījies daudzās meistarklasēs visā Eiropā pie tādiem mūziķiem kā Mstisvals Rostropovičs, Dāvids Gerings, Franss Helmersons, Anners Bilsmass, Arto Noras, Valters Despaljs un citiem.

Kā solists Bergs debitēja 2005. gadā Rīgā, Lielajā ģildē ar LNSO un Andri Nelsonu pie diriģenta pults, atskaņojot Kamila Sensānsa Čellkoncertu laminorā. Liels pagodinājums Kristapam bija uzaicinājums atskaņot Auļa Sallinena opusu The Nocturnal Dances of Don Juan Quixote 2006. gadā Losandželosas Volta Disneja koncertzālē. Kā solists un kamermūziķis viņš uzstājies Ņujorkas Kārnegī zālē, Vīnes Musikverein un Konzerthaus, Zalcburgas Mozarteum, Amsterdamas Muziekgebouw, Londonas Karaliskajā Alberta zālē un Karaliskajā Festivāla zālē, Tokijas Suntory un citās koncertzālēs. Kristaps sniedzis koncertus Austrijā, Vācijā, ASV, Japānā, Francijā, Dānijā, Zviedrijā, Holandē, Horvātijā, Izraēlā, Šveicē, Lihtenšteinā un citur. Sadarbojies ar  orķestri iPalpiti, kamerorķestri Sinfonia Concertante, Sinfonietta Rīga, strādājis ar diriģentiem Andri Nelsonu, Eduardu Šmīderu, Andri Vecumnieku, Normundu Šnē un Heinrihu Šiffu, Bergs ir vairāku nacionālu un starptautisku konkursu laureāts, tostarp 1. vietas ieguvējs Johannesa Brāmsa konkursā (2008), Kārļa Davidova konkursā (2006) un Augusta Dombrovska konkursā (2005).

Pateicoties dāsnam privātam sponsoram, Kristaps spēlē uz ļoti īpaša Lorenzo Ventapanes 1836. gadā Neapolē būvēta instrumenta.

KRISTAPS BERGS.jpeg
bottom of page