KRISTĪNA POSKA
K.-Poska_C-Kaupo-Kikkas_6-1024x683.jpg

Igauņu diriģente Kristīna POSKA ir Eiropā pieprasīta aktīvi koncertējoša diriģente, kuras mākslinieciskais sniegums tiek raksturots kā “harismātisks, neparasts un muzikāli piesātināts”. Viņa ir Bāzeles teātra muzikālā vadītāja, nesen paziņots, ka Poska būs arī nākamā Flandrijas SO galvenā diriģente.

2020. gada muzikālie notikumi saistīti ar debiju Anglijas Nacionālajā operā, diriģējot Franča Lehāra “Jautro atraitni”, Mocarta “Figaro kāzas” iestudējumu Fondazione del Teatro del Maggio Musicale Fiorentino, programmas ar Penderecka, Haidna un Brāmsa mūziku Berlīnes Komiskajā operā un Berlioza festivālā ar Lionas Nacionālo SO. Poska diriģēs arī Bāzeles teātrī – Jaungada koncertus ar Bāzeles SO, “Bohēmas” un “Pītera Graimsa” iestudējumus, “Karmenas” iestudējumu Štutgartes Valsts operā, atklāšanas koncertu “Mocarta nedēļā 2020” Zalcburgā ar Mozarteum Orchestra Salzburg, Mocarta “Bēgšanu no seraja” Drēzdenes Valsts Sakšu operā un inaugurācijas koncertu ar Flandrijas SO.

Poska diriģējusi Berlīnes Komiskajā operā, Anglijas Nacionālajā operā, Somijas Nacionālajā operā, Cīrihes operā, Štutgartes Valsts operā, Vīnes Tautas operā, Bernes SO, Igaunijas Valsts SO, Štutgartes FO, Vācijas Radio FO, Minhenes FO, Tokijas SO, Leipcigas Radio FO, Brēmenes Vācu kamerfilharmoniķus, Cīrihes Tonhalle orķestri, Strasbūras FO, Bergenas FO, Kopenhāgenas FO, Gēteborgas SO, Stokholmas Karalisko FO, Maggio Musicale Fiorentino orķestri, Lozannas kamerorķestri, Zalcburgas Camerata orķestri u.c.

 

Kristīna Poska studējusi kordiriģēšanu Tallinas Mūzikas akadēmijā, pēcāk apguvusi orķestra diriģēšanu Hansa Eislera Berlīnes Mūzikas akadēmijā. Saņēmusi apbalvojumus starptautiskos konkursos – Nikolaja Maļko diriģentu konkursā 2012. gadā, kur Poska saņēma arī skatītāju balvu par sadarbību ar Dānijas Nacionālo SO un prestižo Vācijas “Diriģentu balvu” 2013. gadā.