top of page
KRISTĪNA POSKA
K.-Poska_C-Kaupo-Kikkas_6-1024x683.jpg

Kristīna POSKA ir starptautiski pieprasīta diriģente. Kopš 2019./2020. gada sezonas — Flandrijas SO galvenā diriģente un kopš 2021./2022. gada sezonas — Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenā viesdiriģente. Starptautisku konkursu laureāte un prestižās Vācijas Diriģentu balvas ieguvēja 2013. gadā.

 

Šosezon Kristīna Poska debitē ar Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri, Lilles Nacionālo orķestri, Ālborgas SO, Hallé orķestri, Minesotas orķestri. Berlīnes Valsts operā Kristīna diriģē Mocarta operu “Burvju flauta” un Flandrijas Operā — Pučīni “Bohēmu”. Viņa atgriežas pie Nīderlandes FO, MDR SO un Västerås Sinfonietta.

 

Iepriekšējās sezonās Kristīna uzstājusies ar Francijas Nacionālo orķestri festivālā Présences, ar Ostravas Janāčeka FO Leoša Janāčeka starptautiskajā mūzikas festivālā un ar Zalcburgas Mozarteum orķestri Mocarta nedēļas atklāšanā Zalcburgā; viņa sadarbojusies arī ar MDR SO, Vīnes Radio SO, Ķelnes WDR orķestri, Frankfurtes Radio SO, “Gēteborgas simfoniķiem”, Igaunijas Valsts SO, Lozannas kamerorķestri, “Minhenes filharmoniķiem”, Strasbūras FO, Stokholmas Karalisko FO, Brēmenes Vācu kamerfilharmoniju, “Štutgartes filharmoniķiem” un Cīrihes Tonhalle orķestri. 

 

Ražīga ir Kristīnas darbība arī opermūzikas laukā. Viņa iestudējusi “Karmenu” Štutgartes operā un “Bēgšanu no serāla” Drēzdenes Semperoper; diriģējusi izrādes Berlīnes Komiskajā operā, Zviedrijas Karaliskajā operā, Norvēģijas operā, Anglijas Nacionālajā operā, Somijas Nacionālajā operā, Teatro del Maggio Musicale Fiorentino un Vīnes Tautas operā. 

 

No 2006. līdz 2011. gadam Kristīna Poska bija Cappella Academica galvenā diriģente, no 2012. līdz 2016. gadam viņa bija Berlīnes Komiskās operas kapelmeistare, savukārt 2019./2020. gada sezonā vadīja Bāzeles teātri. Kristīnas jaunākais ieskaņojums ir Bēthovena Pirmā un Septītā simfonija ar Flandrijas SO skaņu ierakstu namā Fuga libera/Outhere.

bottom of page