top of page

Latvijas Radio bigbends

Latvijas Radio bigbends  dibināts 1966. gadā kā Latvijas PSR Televīzijas un radio estrādes orķestris. 1996. gadā vienīgais profesionālais džeza orķestris Latvijā tika likvidēts. Pēc 16 gadu ilga pārtraukuma, 2012. gada nogalē, svaigu ideju un spēku pārņemts, Latvijas Radio bigbends atdzima.

Latvijas džeza orķestra pārdzimšanu jaunā kvalitātē uzņēmās latviešu džezmeņi Māris Briežkalns, Kārlis Vanags un Raimonds Pauls. Atjaunotā Latvijas Radio bigbenda pirmā uzstāšanās bija kopā ar vienu no pasaules vadošajiem džeza vokālistiem Kurtu Elingu un itāļu džeza dīvu Robertu Gambarīni.

Kopš tā brīža bigbends spēlējis ar tādiem spožiem mūziķiem kā Džeimss Morisons, Šīmuss Bleiks, Rendijs Brekers, Kurts Rozenvinkels, Mariuss Nesets, Džodžo Maijers, Ričards Bona, Maikls Pipokinju, Rūtija Fostere, Diāna Šūra un daudzi citi.

Latvijas valsts simtgadē ar izpārdotiem koncertiem un stāvovācijām Latvijas Radio bigbends tika uzņemts prestižās ASV koncertzālēs – Džona F. Kenedija Skatuves mākslas centrā Vašingtonā un Linkolna centrā Ņujorkā. Kopā ar Rendiju Brekeru bigbends uzstājās festivālā Jazz Baltica Vācijā.

Ikviena uzstāšanās bigbendam ir īpaša enerģijas apmaiņa starp mūziķiem un klausītāju. Patlaban kolektīvs ir Latvijas kultūras dzīves neatņemama sastāvdaļa un Kārļa Vanaga vadībā gatavo jaunus un interesantus projektus.

LR_bigbends_IMG_7066_M.jpg
bottom of page