top of page
MODESTS PITRENS
Modests_Pitrens.jpg

Modests Pitrens ir Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2015. gada rudens. Diriģē izrādes Lietuvas Nacionālajā operā un baletā. No 2006. līdz 2011. gada Pitrens vadīja Kauņas simfonisko orķestri, un no 2009. līdz 2014. gadam viņš bija Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais diriģents, pēc tam galvenais viesdiriģents.

Starptautisku konkursu laureāts. Kopš 2003. gada pasniedzējs Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Diriģēšanas nodaļā, kopš 2015. gada – nodaļas vadītājs.

Modests Pitrens diriģējis vadošos Lietuvas, Latvijas un Krievijas orķestrus; bijis daudzu projektu viesdiriģents Vācijā. Diriģējis operas Diseldorfā, Ķelnē, Maskavā, Sanktgallenā, Varšavā. LNOB iestudējis Artura Maskata operu “Valentīna” un vadījis tās pirmizrādi. Modesta Pitrena vadībā tapuši vairāk nekā piecpadsmit kora un orķestra mūzikas CD ieskaņojumu.

Pitrens mācījies Zalcburgas Mozarteum, ko 1996. gadā ar izcilību absolvēja kora un operas diriģēšanas specialitātēs. Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmiju absolvējis kordiriģēšanas specialitātē un simfoniskā orķestra un operas diriģēšanas specialitātē.

bottom of page