top of page
PĒTERIS TRASUNS
Trasuns_JP__1262_01_BW_ML.jpg

Pēteris TRASUNS kopš 2018. gada ir LNSO altu grupas koncertmeistara vietnieks. Klavierkvarteta Quadra dalībnieks. 2018. gadā ieguvis JVLMA un LMT gada balvu jaunajam mūziķim. Vairāku kameransambļu konkursu laureāts Latvijā un Igaunijā.

Pēteris Trasuns pirmatskaņojis Asijas Ahmetžanovas, Evijas Skuķes, Armanda Aleksandravičus, Annas Ķirses, Oskara Herliņa, Imanta Zemzara un citu Latvijas komponistu kamermūziku un skaņdarbus altam. Sadarbojies ar citvalstu komponistiem Katrīnu Robsoni, Benu Lunnu, Kristupu Bubneli un Hannesu Dufeku, piedaloties šo autoru darbu pirmatskaņojumos. Muzicējis Raiņa jubilejas gada koncertizrādē “Dagdas skiču burtnīcas”.

No 2014. līdz 2018. gadam bijis Sinfonieta Rīga altu grupas mūziķis. Spēlējis kvartetā “ReDo”. Uzstājies kā solists ar LNSO, Sinfonia Concertante, JVLMA simfonisko orķestri, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori “Latvija”. Ik gadu piedalās Madonas latviešu mūzikas svētkos. Muzicējis festivālā “Arēna”, “DeciBels”, “Sansusī”, “Skaņu mežs”. Kopā ar Mati Bekavacu, Gidonu Krēmeru un Georgiju Osokinu uzstājies festivālā Kremerata Baltica.

Pēteris Trasuns absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu (2012) un JVLMA maģistrantūru (2018), kur mācījās Ināras Brīnumas klasē.

bottom of page