top of page

Andrejs Osokins

Publikas iemīļotais pianists Andrejs Osokins plūcis laurus pasaules nozīmīgākajos klavierspēles konkursos, tostarp Artura Rubinšteina starptautiskajā pianistu konkursā Telavivā, Longas-Tibo starptautiskajā konkursā Parīzē, Līdsas Starptautiskajā pianistu konkursā un Karalienes Elizabetes Starptautiskajā pianistu konkursā Briselē. Kritiķu vērtējumā pianistam piemīt “hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”.

Pēdējo koncertsezonu spilgtāko notikumu vidū bijusi atgriešanās Berlīnes filharmonijā ar Čaikovska Pirmo klavierkoncertu, uzstāšanās ar  Kremerata Baltica Frankfurtes Alte Oper, Sergeja Rahmaņinova Otrā klavierkoncerta atskaņojums ar diriģentu Vladimiru Fedosejevu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, koncertprogrammas “Trīs Osokini”, viesošanās leģendārajā Berlīnes Konzerthaus kopā ar brāli Georgiju Osokinu, atskaņojot Rahmaņinova mūziku, solo koncerts Milānas La Verdi koncertzālē. Ierakstīti un izdoti divi solo albumi. Kopā ar pianisti, dziedātāju Katrīnu Gupalo radīta koncertizrāde “100 gadi ar Piafu”, kā arī džeza teātra izrāde “Pēc pusnakts”, kā arī izveidojusies veiksmīga sadarbība ar māsām Kristīni un Margaritu Balanas.

Lielās mūzikas balvas 2008 laureāts kategorijā “Gada debija”. Koncertējis ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, Francijas Radio filharmonijas orķestri, Mančestras Hallé Simfonisko orķestri, Braitonas Filharmonijas orķestri un Dublinas Nacionālo simfonisko orķestri, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā sers Marks Elders, Marina Alsopa, Jurijs Simonovs, Bojans Videnofs, Džeimss Džads un citiem. Muzicējis Dublinas Nacionālajā koncertzālē Īrijā, Vigmora zālē, Gasteig koncertzālē Minhenē, La Monnaie koncertzālē Beļģijā un citur.

 

Andrejs Osokins regulāri sniedz meistarklases Latvijā un ārvalstīs, kā arī vada klavieru klasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. 2018. gadā Andrejam Osokinam piešķirts prestižais Asociētā biedra statuss Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā.

ANDREJS OSOKINS.jpg
bottom of page