Andris Poga

Mākslinieciskais padomnieks

Andris POGA kopš 2021./2022. gada sezonas ir Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra  mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents no 2013. līdz 2021.gadam. Šobrīd Andris Poga ir arī LNSO mākslinieciskais padomnieks.

Iepriekšējās sezonās Andris Poga uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas atkārtoti diriģējis NHK Tokijas SO, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio SO, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu SO, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas Gewandhaus, Cīrihes Tonhalle orķestri un “Honkongas filharmoniķus”. Poga uzstājies arī ar Vīnes SO, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Sidnejas SO un daudziem citiem.

2019. gada jūnijā Stavangeras SO paziņoja, ka Andris Poga būs nākamais orķestra galvenais diriģents, stājoties amatā no 2021./2022. gada sezonas.

2020./2021. gada sezonā gaidāmi regulāri koncerti ar LNSO un Stavangeras SO, Poga atgriezīsies pie “Oslo filharmoniķiem”, Dānijas Nacionālā SO, Ķelnes Radio SO, Štutgartes Radio (SWR) SO, Hamburgas SO un Liverpūles Karalisko filharmonisko orķestri.

Andra Pogas starptautiskā karjera sākās pēc uzvaras Jevgeņija Svetlanova starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gadā. No 2011. līdz 2014. gadam viņš bija Pāvo Jervi asistents Orchestre de Paris un no 2012. līdz 2014. gadam – Bostonas SO asistentdiriģents.

Andris Poga absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi. Studējis arī filozofiju Latvijas Universitātē un diriģēšanu Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē Uroša Lajovica klasē.

POGA_8313-copy_01-400x600.jpg