top of page

Andris Poga

Andris Poga ir Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents. No 2013. līdz 2021. gadam viņš bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Patlaban turpina sadarbību ar LNSO kā mākslinieciskais padomnieks.

 

Iepriekšējās sezonās Andris Poga uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un Skandināvijas orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas atkārtoti diriģējis Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri Hamburgā, Ķelnes WDR simfonisko orķestri, Cīrihes Tonhalle orķestri, Leipcigas Gewandhaus orķestri, NHK Tokijas SO un daudzus citus. Andris diriģējis arī Vīnes SO, Sanktpēterburgas filharmonijas SO, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Londonas Karalisko filharmonisko orķestri, “Honkongas filharmoniķus” un Sidnejas SO.

 

2023./2024. gada sezonā Andris Poga turpinās regulāru sezonas darbu ar LNSO un Stavangeras SO, plānota Spānijas turneja ar  Stavangeras SO, atkārtoti koncerti ar NHK Tokijas SO, “Honkongas filharmoniķiem”, Ķelnes WDR simfonisko orķestri, Berlīnes Vācu SO, Vīnes SO, Francijas Nacionālo orķestri, “Montekarlo filharmoniķiem”, RAI Nacionālo SO, Hamburgas orķestri u.c. Gaidāmie projekti ietver “Borisa Godunova” iestudējumu Tulūzā un Parīzē, debiju ar Tokijas Yomiuri Nippon SO.

 

Andra Pogas starptautiskā karjera sākās pēc uzvaras Jevgeņija Svetlanova Starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gadā. No 2011. līdz 2014. gadam viņš bija Pāvo Jervi asistents Orchestre de Paris un no 2012. līdz 2014. gadam – Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents.

 

Andris ir absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas diriģēšanas klasi. Studējis arī filozofiju Latvijas Universitātē un diriģēšanu Vīnes Mūzikas augstskolā.

POGA_8313-copy_01-400x600.jpg
bottom of page