Andris Poga

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents

Andris POGA ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013./2014. gada sezonas.

Iepriekšējās sezonās Andris Poga uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas atkārtoti diriģējis NHK Tokijas SO, Vīnes SO, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio SO, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu SO, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leip-cigas Gewandhaus un Cīrihes Tonhalle orķestri. Poga uzstājies arī ar Vīnes SO, Frankfurtes Radio SO, Štutgartes Radio (SWR) SO, Dānijas Nacionālo SO, Sanktpēterburgas filharmonijas Nopelniem bagāto akadēmisko SO, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Šanhajas SO un Sidnejas SO.

2019. gada jūnijā Stavangeras SO paziņoja, ka Andris Poga būs nākamais orķestra galvenais diriģents, stājoties amatā no 2021./2022. gada sezonas.

2019./2020. gada sezonā gaidāma Pogas debija ar Londonas Karalisko filharmonisko un Liverpūles Karalisko filharmonisko orķestri, Gēte-borgas SO, “Kopenhāgenas filharmoniķiem”, Romāņu Šveices SO, Lisa-bonas Gulbenkjana orķestri, kā arī pirmā uzstāšanās Šlēzvigas-Holšteinas festivālā. Diriģents atgriezīsies pie “Oslo filharmoniķiem”, Frankfurtes Radio SO, Hamburgas SO, Turīnas RAI orķestri un “Honkongas filharmoniķiem”.

Andra Pogas starptautiskā karjera sākās pēc uzvaras Jevgeņija Svetlanova starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gadā. No 2011. līdz 2014. gadam viņš bija Pāvo Jervi asistents Orchestre de Paris un no 2012. līdz 2014. gadam – Bostonas SO asistentdiriģents.

Andris Poga absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi. Studējis arī filozofiju Latvijas Universitātē un diriģēšanu Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē Uroša Lajovica klasē.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO)

E-pasts: lnso@lnso.lv

Tel.: + (371) 67224850

Biļešu kase: + (371) 67213643

Adrese: Lielā Ģilde, Amatu 6, Rīga, LV-1050, Latvija

Skatīt visus kontaktus

© 2020 by LNSO