top of page

Žans Klods Kazadesī

Pēc vairāk nekā 40 gadiem paša izveidotā Lilles Nacionālā orķestra vadībā Žans Klods Kazadesī joprojām vairākas reizes sezonā viesojas Lillē, vada Lilles Piano(s) Festival un turpina starptautisko karjeru. Kazadesī laikā Lilles Nacionālais orķestris apceļoja četrus kontinentus un savā mājvietā izvērsa aktīvu darbību bērnu un mūzikai nepievērstu klausītāju piesaistīšanā klasiskajai mūzikai.

Kā daždien Pjēra Bulēza orķestra diriģēšanas skolas pārstāvis Žans Klods Kazadesī aizrautīgi interesējas par laikmetīgo mūziku un kopš 2001. gada vada asociāciju Musique Nouvelle en Liberté.

Maestro diskogrāfijā ir vairāk nekā 30 kritikas un klausītāju augstu novērtētu ierakstu ar Lilles Nacionālo orķestri. Atzinīgi novērtēts arī jaunākie ieskaņojumi – R. Štrausa “Varoņa dzīve”, Mālera Otrā simfonija un “Dziesma par zemi”, kā arī Ditijē mūzikas tvarts.

Kā viesdiriģents Žans Klods Kazadesī viesojies koncertnamos Maskavā, Singapūrā, Monreālā, Baltimorā, Seulā, Sanpaulu, Buenosairesā, Filadelfijā, Montekarlo un Berlīnē.

Maestro Kazadesī kopā ar leģendāro Pjēru Dervo izveidoja Orchestre des Pays de la Loire, karjeras sākumposmā vadīja Parīzes Šatlē teātri un bija diriģents Parīzes operā un Parīzes Komiskajā operā. Būdams operdiriģēšanas meistars, Kazadesī vadījis nozīmīgus iestudējumus arī Eksanprovansas festivālā, Oranžā, Triestā, Montekarlo, Flandrijas operā un Lilles operā.

Žans Klods Kazadesī sarakstījis divas grāmatas – “Īsākais ceļš no sirds uz sirdi” (1997) un “Dzīves partitūra” (2012).

Šajā sezonā maestro viesojas pie Francijas Nacionālā orķestra, Montekarlo filharmoniskā orķestra, diriģē arī Sanktpēterburgā, Bordo, Tokijā, Hirosimā un Novosibirskā.

jean-claude-casadesus.jpg
bottom of page