top of page

Tempus Balticus

Tempus Balticus ir 2016. gadā dibināts ansamblis ar laikmetīgām idejām un oriģinālu pieeju daudzveidīgajai kamermūzikas pasaulei. To izveidoja čelliste Māra Botmane, klarnetists Jānis Tretjuks un igauņu pianists Johans Randvere. Ansambļa mūziķi nāk no Latvijas un Igaunijas, līdz ar to ansambļa identitātē lielu lomu spēlē Baltijas jūras reģions, kura akadēmiskās laikmetīgās kamermūzikas izzināšana, papildināšana un popularizēšana ir viens no galvenajiem Tempus Balticus mērķiem.

 

Mūziķu draudzība aizsākās jau skolas laikā, kad radās pirmās ansambļa dibināšanas idejas, bet tām pietrūka iespējas tikt īstenotām. Katrs devās savā virzienā pa visu Eiropu, līdz 2016. gada vasarā beidzot pienāca īstais laiks, lai sapņi kļūtu par realitāti. Visi mūziķi bija atgriezušies savās dzimtenēs un enerģijas pilni, lai darbotos. Ansamblis plaši koncertēja Baltijas valstīs un radīja arvien jaunus un interesantus projektus, koncertprogrammās sadarbojoties arī ar citiem mūziķiem.

 

2019. gadā, pēkšņi zaudējot vienu no ansambļa pamatsastāva dalībniekiem Jāni Tretjuku, mūziķi nolēma pamatsastāvu vienmēr saglabāt nemainīgu – čells un klavieres, bet katrai koncertprogrammai piesaistīt kādu citu mūziķi, lai veiksmīgāk turpinātu īstenot ansambļa svarīgākās idejas.

bottom of page