top of page
KRISTĪNE BALANAS
Kristine-Balanas-by-Aiga-Ozolina-4Amor_-

Laikraksts The Times raksturojis latviešu vijolnieci Kristīni BALANAS kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm. Latvijas Lielās mūzikas balvas 2018 laureāte kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”, 3. vietas ieguvēja Starptautiskajā ARD mūzikas konkursā, Spānijas karalienes Sofijas balvas Fundacion Excelentia Young Talent saņēmēja.

 

Solistes lomā Kristīne ir uzstājusies kopā ar Londonas Karalisko filharmonisko orķestri, Bavārijas Radio SO, Parīzes kamerorķestri, RTÉ Nacionālo SO, Izraēlas Camerata Jerusalem, Tatarstānas Nacionālo SO, Sičuaņas SO, Eiropas Savienības SO, “Maskavas solistiem” Jurija Bašmeta vadībā, LNSO, Polijas kamerfilharmonijas orķestri, Sinfonietta Rīga, Cardiff Sinfonietta, Sendajas filharmoniķiem, Liepājas SO un citiem, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Ainārs Rubiķis, Rorijs Makdonalds un Gads Kadošs. Muzicējusi Vācijā, Itālijā, Izraēlā, Latvijā, Grieķijā, Francijas Radio festivālā Monpeljē kopā ar savu māsu čellisti, kā arī Lielbritānijā, kur viņa ir rezidējošā māksliniece Prestīnas festivālā, arī tādās prestižās koncertzālēs kā Berlīnes filharmonija, Southbank Centre, Kārnegi zāle u.c.

 

Kā soliste Kristīne regulāri viesojas Latvijas Radio programmās, tāpat viņa ir uzstājusies BBC Radio 3 pārraidē In Tune un BBC One programmā The One Show un spēlējusi Pērsela zālē, Smitskvēras Svētā Jāņa un Kingspleisas koncertzālē.

 

Nepagurstoši popularizējot laikmetīgo mūziku un mazāk zināmu repertuāru, Kristīne ir pirmatskaņojusi Deivida Kūnana Vijolkoncertu ar RTÉ Nacionālo SO un piedalījusies Veinberga Vijolkoncerta Lielbritānijas pirmatskaņojumā, kā arī Pētera Vaska vijolkoncerta “Tālā gaisma” Rumānijas pirmatskaņojumā.

 

Kā kamermūziķe Kristīne sadarbojusies ar Maksimu Vengerovu, Vadimu Gluzmanu, Borisu Garlicki, Rolandu Krīgeru un Rīdigeru Loteru.

 

Kristīne absolvējusi Karalisko Mūzikas akadēmiju, kur viņa mācījās pie Ģerģa Pauka, un Hansa Eislera Mūzikas augstskolu Koljas Blahera klasē, savukārt patlaban viņas mentors ir Leonīds Kavakoss.

 

Kristīne spēlē 1787. gada Antonio Graņāni vijoli, ko viņai laipni aizdevis The Little Butterfly fonds ar Bēra Starptautiskās vijoles biedrības starpniecību.

bottom of page