top of page

JAUNIEŠIEM

SIMFONISKAIS HITS AR GORAN GORA

Multimediāls koncerts

Koncertcikla radošā komanda:

Goran Gora – stāstnieks

Jānis Joņevs – dramaturgs

Roberts Rubīns – režisors

Krišs Salmanis – mākslinieks

Pauls Poikāns – animators

Orests Silabriedis – satura konsultants

“Simfoniskais hits” ar Goran Gora ir multimediāls koncerts ar pievienoto izglītojošo vērtību. Katrā no četriem cikla koncertiem LNSO piedāvā noklausīties klasiskās mūzikas hitus, ar kuriem iepazīstinās gan muzikāli, gan vizuāli ar komiksu estētikā veidotiem video. Asprātīgajos, viegli uztveramajos Jāņa Joņeva stāstos klausītāji uzzinās vēsturiski saistošas detaļas, komponistu garastāvokļa aplūkojumu attiecīgo darbu sacerēšanas brīdī, laikmeta kontekstu un zīmīgas muzikālas detaļas, kam jāpievērš uzmanība klausīšanās laikā. Sarunas vada dziesminieks un teātra mūzikas autors ar ievērojamu klasiskās mūzikas klausīšanās pieredzi Goran Gora, tie piemēroti ikvienam klasiskās mūzikas interesentam un jauniešiem no 12 gadu vecuma.

Koncerta formāts sasaucas ar jauno kompetencēs balstīto izglītības sistēmu, jo mākslas darba kontekstā vienlaikus tiek skarti gan muzikālie, vēsturiskie un kultūrvēsturiskie aspekti, bieži vien arī literārie un teatrālie iedvesmas avoti.

 

IZRĀDES JAUNIEŠIEM
 

Laikmetīgās dejas izrāde jauniešiem

TĪKLĀ 12+

 

Horeogrāfe Liene GRAVA

Dramaturgs Artūrs DĪCIS

Komponists Rihards ZAĻUPE

Māksliniece Līga ZEPA

Dejotāji: Alise BOKALDERE, Ģirts BISENIEKS, Artūrs NĪGALIS

 

Guntis KUZMA – klarnete

Dace ZĀLĪTE-ZILBERTE – čells

Mikus BĀLIŅŠ – sitaminstrumenti

Rihards ZAĻUPE – sitaminstrumenti, elektronika

Līga KĀRKLIŅA – taustiņinstrumenti

Stāsts par to, kā jauniešiem arvien grūtāk nodefinēt savas personības vērtību, jo sociālo tīklu spiediens rada sajūtu, ka nepietiek ar to, ka tu pats sev patīc. Vēl vajag pamanīties patikt arī citiem. Tas rada spriedzi un labvēlīgu augsni neskaitāmiem kompleksiem. 
"Es sociālajos tīklos ievietoju video. Neviens nespiež, ka patīk. Secinājums – tātad es nevienam nepatīku. Tam, ko daru, nav vērtības." Pazūd jēga darīt tikai sava prieka pēc. Darīšana kļūst par ārēja novērtējuma medībām.
Izrādes galvenie varoņi ir divi jaunieši, kas mēģina iegūt šo ārējo novērtējumu. Viņi satiek "labdari", kurš abiem palīdz kļūt populāriem, taču izrādās, ka labdarim ir savtīgi mērķi, un popularitātes medības aizved jauniešus pa bīstamu ceļu.

 

Izrādē tiek izmantota elektroniskā smēķēšanas iekārta bez nikotīna.

 

Izrādes tapšanu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Projekts īstenots kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma".

Muzikāla izrāde pēc Viljama Šekspīra

OTELLO 12+

Māksliniece Līga ZEPA
Režisors Elmārs SEŅKOVS
Mūzikas autors Ernests MEDIŅŠ

Aktieri: Matīss BUDOVSKIS, Agris KRAPIVŅICKIS, Elizabete SKRASTIŅA
Mūziķi: Aleksejs BAHIRS, Ernests MEDIŅŠ, Ivars OZOLS

 

Muzikālā izrāde “Otello” veidota, lai iepazīstinātu jauniešus ar Viljama Šekspīra slavenās lugas notikumiem caur objektiem, kas ir ap mums – ikdienā, sadzīvē vai noteiktās dzīves situācijās. Šiem objektiem aktieri piešķir citu nozīmi. Skatītājs aicināts likt lietā iztēli un citādi paskatīties uz ikdienišķiem priekšmetiem, kas uz skatuves iemieso izrādes tēlus.

 

 

Ja vēlaties organizēt koncertu arī savā izglītības iestādē, lūdzam sazināties ar izglītojošo projektu producenti Justīni Jaudzemu: justine.jaudzema@lnso.lv.

bottom of page