Diriģenti

vasilijs-sinaiskis.jpg

Goda diriģents Vasilijs SINAISKIS

Vasilijs Sinaiskis ir Eiropas mērogā ievērojams operu un simfonisko koncertu diriģents ar plašu pieredzi vērā ņemamos opernamos un koncertzālēs, kā arī atzīts un pieprasīts diriģēšanas pasniedzējs. LNSO mūžā – viens no izcilākajiem galvenajiem diriģentiem, slavējams latviešu komponistu darbu iestudētājs. Plašāk pazīstams galvenokārt kā krievu, vācu un angļu simfoniskā repertuāra pārzinātājs.


Vasilijs Sinaiskis piedzimst 1947. gada 20. aprīlī Abezas nometnē (Inta, Komi Republika, Krievija) – zemnīcā netālu no Polārā loka. Pirmās klavieres ģimenē uzrodas, kad ģimene pārcēlusies uz Pečoru. Piecu gadu vecumā zēns sāk spēlēt klavieres. 1957. gadā tēvam atļauj atgriezties dzimtajā Ļeņingradā. Vasilijs Sinaiskis mācās klavierspēli un mūzikas teorētiskos priekšmetus. Diriģēšanas pamatus apgūst samērā agros gados, un viņa guru ir leģendārais Iļja Musins. 

 

Lasīt vairāk >

Galvenā viesdiriģente Kristīna POSKA

Igauņu diriģente Kristīna POSKA ir Eiropā pieprasīta aktīvi koncertējoša diriģente, kuras mākslinieciskais sniegums tiek raksturots kā “harismātisks, neparasts un muzikāli piesātināts”.

Šozen muzikālie notikumi saistīti ar debiju Anglijas Nacionālajā operā, diriģējot Franča Lehāra “Jautro atraitni”, Mocarta “Figaro kāzas” iestudējumu Fondazione del Teatro del Maggio Musicale Fiorentino, programmas ar Penderecka, Haidna un Brāmsa mūziku Berlīnes Komiskajā operā un Berlioza festivālā ar Lionas Nacionālo SO. Poska diriģēs arī Bāzeles teātrī – Jaungada koncertus ar Bāzeles SO, “Bohēmas” un “Pītera Graimsa” iestudējumus, “Karmenas” iestudējumu Štutgartes Valsts operā, atklāšanas koncertu “Mocarta nedēļā 2020” Zalcburgā ar Mozarteum Orchestra Salzburg, Mocarta “Bēgšanu no seraja” Drēzdenes Valsts Sakšu operā un inaugurācijas koncertu ar Flandrijas SO.

Lasīt vairāk >

POGA_8313-copy_01-400x600.jpg

Diriģents-mākslinieciskais padomnieks Andris POGA

Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013./2014. gada sezonas.

Iepriekšējās sezonās Andris Poga uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas atkārtoti diriģējis NHK Tokijas SO, Vīnes SO, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio SO, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu SO, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas Gewandhaus un Cīrihes Tonhalle orķestri. Poga uzstājies arī ar Vīnes SO, Frankfurtes Radio SO, Štutgartes Radio (SWR) SO, Dānijas Nacionālo SO, Sanktpēterburgas filharmonijas Nopelniem bagāto akadēmisko SO, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Šanhajas SO un Sidnejas SO.

2019. gada jūnijā Stavangeras SO paziņoja, ka Andris Poga būs nākamais orķestra galvenais diriģents, stājoties amatā no 2021./2022. gada sezonas.

Lasīt vairāk >

LNSO diriģents Guntis KUZMA

Guntis Kuzma kopš 2014./2015. gada sezonas ir LNSO diriģents. Viņš ar labiem panākumiem vadījis LNSO koncertus, vairākkārt uzstājies ar Sinfonietta RīgaSinfonia concertante, Liepājas SO, JVLMA orķestri un 2018. gada vasarā ar Latvijas Festivāla orķestri.

 

2018. gada janvārī lielu atzinību guva Gunta Kuzmas un LNSO veiktais Ādolfa Skultes Piektās simfonijas lasījums “Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā”. JVLMA docents un Pūšaminstrumentu katedras vadītājs. Bijis LNSO klarnešu grupas koncertmeistars no 2008. gada līdz 2014. gadam.

 

Lasīt vairāk >

2021/2022 sezonas viesdiriģenti