POGA_8313-copy_01-400x600.jpg

Diriģenti

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents

Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013./2014. gada sezonas.

Iepriekšējās sezonās Andris Poga uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas atkārtoti diriģējis NHK Tokijas SO, Vīnes SO, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio SO, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu SO, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas Gewandhaus un Cīrihes Tonhalle orķestri. Poga uzstājies arī ar Vīnes SO, Frankfurtes Radio SO, Štutgartes Radio (SWR) SO, Dānijas Nacionālo SO, Sanktpēterburgas filharmonijas Nopelniem bagāto akadēmisko SO, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Šanhajas SO un Sidnejas SO.

2019. gada jūnijā Stavangeras SO paziņoja, ka Andris Poga būs nākamais orķestra galvenais diriģents, stājoties amatā no 2021./2022. gada sezonas.

2019./2020. gada sezonā gaidāma Pogas debija ar Londonas Karalisko filharmonisko un Liverpūles Karalisko filharmonisko orķestri, Gēteborgas SO, “Kopenhāgenas filharmoniķiem”, Romāņu Šveices SO, Lisabonas Gulbenkjana orķestri, kā arī pirmā uzstāšanās Šlēzvigas-Holšteinas festivālā. Diriģents atgriezīsies pie “Oslo filharmoniķiem”, Frankfurtes Radio SO, Hamburgas SO, Turīnas RAI orķestri un “Honkongas filharmoniķiem”.

Andra Pogas starptautiskā karjera sākās pēc uzvaras Jevgeņija Svetlanova starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gadā. No 2011. līdz 2014. gadam viņš bija Pāvo Jervi asistents Orchestre de Paris un no 2012. līdz 2014. gadam – Bostonas SO asistentdiriģents.

Andris Poga absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi. Studējis arī filozofiju Latvijas Universitātē un diriģēšanu Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē Uroša Lajovica klasē.

LNSO diriģents Guntis KUZMA

Guntis Kuzma kopš 2014./2015. gada sezonas ir LNSO diriģents. Viņš ar labiem panākumiem vadījis LNSO koncertus, vairākkārt uzstājies ar Sinfonietta RīgaSinfonia concertante, Liepājas SO, JVLMA orķestri un 2018. gada vasarā ar Latvijas Festivāla orķestri.

 

2018. gada janvārī lielu atzinību guva Gunta Kuzmas un LNSO veiktais Ādolfa Skultes Piektās simfonijas lasījums “Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā”. JVLMA docents un Pūšaminstrumentu katedras vadītājs. Bijis LNSO klarnešu grupas koncertmeistars no 2008. gada līdz 2014. gadam. Lasīt vairāk >

vasilijs-sinaiskis.jpg

Goda diriģents Vasilijs SINAISKIS

Vasilijs Sinaiskis ir Eiropas mērogā ievērojams operu un simfonisko koncertu diriģents ar plašu pieredzi vērā ņemamos opernamos un koncertzālēs, kā arī atzīts un pieprasīts diriģēšanas pasniedzējs. LNSO mūžā – viens no izcilākajiem galvenajiem diriģentiem, slavējams latviešu komponistu darbu iestudētājs. Plašāk pazīstams galvenokārt kā krievu, vācu un angļu simfoniskā repertuāra pārzinātājs.


Vasilijs Sinaiskis piedzimst 1947. gada 20. aprīlī Abezas nometnē (Inta, Komi Republika, Krievija) – zemnīcā netālu no Polārā loka. Pirmās klavieres ģimenē uzrodas, kad ģimene pārcēlusies uz Pečoru. Piecu gadu vecumā zēns sāk spēlēt klavieres. 1957. gadā tēvam atļauj atgriezties dzimtajā Ļeņingradā. Vasilijs Sinaiskis mācās klavierspēli un mūzikas teorētiskos priekšmetus. Diriģēšanas pamatus apgūst samērā agros gados, un viņa guru ir leģendārais Iļja Musins. Lasīt vairāk >

2019/2020 sezonas viesdiriģenti

JĀNIS RETENAIS
JĀNIS RETENAIS
ŽANS KLODS KAZADESĪ
MAXIM EMELYANYCHEV
AINĀRS RUBIĶIS
KASPARS ĀDAMSONS
AIVIS GRETERS
VASĪLIJS SINAISKIS
MĀRTIŅŠ OZOLIŅŠ
TADEUŠS VOICEHOVSKIS
JĀNIS STAFECKIS
ANDRIS VECUMNIEKS
ARTŪRS GAILIS
LIO KUOKMANS
FUADS IBRAHIMOVS
Show More

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO)

(Latvian National Symphony orchestra)

E-pasts: lnso@lnso.lv

Tel.: + (371) 67224850

Biļešu kase: + (371) 67213643

Adrese: Lielā Ģilde, Amatu 6, Rīga, LV-1050, Latvija

Skatīt visus kontaktus

© 2020 by LNSO