Diriģenti

Tarmo Peltokoski.jpg

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Tarmo PELTOKOSKI

No 2022./2023. gada koncertsezonas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents būs 22 gadus vecais somu diriģents Tarmo Peltokoski (Peltokoski).

 

2021. gada jūnijā somu diriģents Tarmo Peltokoski izpelnījās atzinību, Vācijā debitējot ar Brēmenes Vācu kamerfilharmonijas orķestri. Solista meistarība, zinātkāre un kaismīgā iedziļināšanās detaļās par katru orķestra dalībnieku radīja lielisku augsni viņa debijai, padarot koncertus par īstiem veiksmes stāstiem, kam sekoja daudzi uzaicinājumi uzstāties atkārtoti.
2021./2022. gada sezonā 21 gadu vecais diriģents pirmo reizi ieņēma vietu uz Berlīnes skatuves ar Komiskās operas orķestri, Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, kā arī piedalījās Šveices festivālā Septembre Musical Montreux-Vevey kopā ar Bāzeles kamerorķestri un Solu Gabetu. Turklāt T. Peltokoski savā pieredzē pirmo reizi diriģēja visu “Nībelunga gredzena” ciklu festivālā Eurajoki Bel Canto..

Lasīt vairāk >
 

vasilijs-sinaiskis.jpg

Goda diriģents Vasilijs SINAISKIS

Vasilijs Sinaiskis ir Eiropas mērogā ievērojams operu un simfonisko koncertu diriģents ar plašu pieredzi vērā ņemamos opernamos un koncertzālēs, kā arī atzīts un pieprasīts diriģēšanas pasniedzējs. LNSO mūžā – viens no izcilākajiem galvenajiem diriģentiem, slavējams latviešu komponistu darbu iestudētājs. Plašāk pazīstams galvenokārt kā krievu, vācu un angļu simfoniskā repertuāra pārzinātājs.


Vasilijs Sinaiskis piedzimst 1947. gada 20. aprīlī Abezas nometnē (Inta, Komi Republika, Krievija) – zemnīcā netālu no Polārā loka. Pirmās klavieres ģimenē uzrodas, kad ģimene pārcēlusies uz Pečoru. Piecu gadu vecumā zēns sāk spēlēt klavieres. 1957. gadā tēvam atļauj atgriezties dzimtajā Ļeņingradā. Vasilijs Sinaiskis mācās klavierspēli un mūzikas teorētiskos priekšmetus. Diriģēšanas pamatus apgūst samērā agros gados, un viņa guru ir leģendārais Iļja Musins. 

 

Lasīt vairāk >

2021/2022 sezonas viesdiriģenti

LNSO_2020_21_BSF_Poska_web_550x550px.jpg

Galvenā viesdiriģente Kristīna POSKA

Kristīna POSKA ir starptautiski pieprasīta diriģente. Kopš 2019./2020. gada sezonas — Flandrijas SO galvenā diriģente un kopš 2021./2022. gada sezonas — Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenā viesdiriģente.

 

Starptautisku konkursu laureāte un prestižās Vācijas Diriģentu balvas ieguvēja 2013. gadā.

Šosezon Kristīna Poska debitē ar Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri, Lilles Nacionālo orķestri, Ālborgas SO, Hallé orķestri, Minesotas orķestri. Berlīnes Valsts operā Kristīna diriģē Mocarta operu “Burvju flauta” un Flandrijas Operā — Pučīni “Bohēmu”. Viņa atgriežas pie Nīderlandes FO, MDR SO un Västerås Sinfonietta.

Lasīt vairāk >

POGA_8313-copy_01-400x600.jpg

Diriģents-mākslinieciskais padomnieks Andris POGA

Andris POGA kopš 2021./2022. gada sezonas ir Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents, no 2013. līdz 2021. gadam bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Šobrīd turpina sadarbību ar LNSO kā mākslinieciskais padomnieks.

Iepriekšējās sezonās Andris Poga uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas atkārtoti diriģējis NHK Tokijas SO, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio SO, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu SO, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas Gewandhaus, Cīrihes Tonhalle orķestri un “Honkongas filharmoniķus”. Poga uzstājies arī ar Vīnes SO, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Sidnejas SO un daudziem citiem.

Lasīt vairāk >

Guntis_Kuzma.jpg

LNSO diriģents Guntis KUZMA

Guntis Kuzma kopš 2014./2015. gada sezonas ir LNSO diriģents. Viņš ar labiem panākumiem vadījis LNSO koncertus, vairākkārt uzstājies ar Sinfonietta RīgaSinfonia concertante, Liepājas SO, JVLMA orķestri un 2018. gada vasarā ar Latvijas Festivāla orķestri.

 

2018. gada janvārī lielu atzinību guva Gunta Kuzmas un LNSO veiktais Ādolfa Skultes Piektās simfonijas lasījums “Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā”. JVLMA docents un Pūšaminstrumentu katedras vadītājs. Bijis LNSO klarnešu grupas koncertmeistars no 2008. gada līdz 2014. gadam.

 

Lasīt vairāk >