top of page

LNSO projekti bērniem un jauniešiem

Nākotnes paaudžu veidošana un izglītošana – tā ir viena no LNSO prioritātēm. LNSO jau vairākus gadus veido izglītojošas programmas, aicinot ar simfoniskās mūzikas pasauli iepazīties dažāda vecuma bērnus un jauniešus, kā arī īsteno dažādas programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros.​

TUVĀKIE KONCERTI BĒRNIEM:

 

 

 

 

 

2023. gada 21. janvārī plkst. 11.00 krievu valodā un plkst. 14.00 latviešu valodā

"LENESONS UN VĒBERA PASAKU PASAULE"

PIRKT BIĻETES

 

2023. gada 4. martā plkst. 11.00 krievu valodā un plkst. 14.00 latviešu valodā

"LENESONS UN MENDELSZONA CEĻOJUMI"

 

PIRKT BIĻETES

Koncertcikls bērniem no 5 līdz 10 gadu vecumam – LeNeSOns

Bērnu iepazīstināšanai un izglītošanai klasiskās mūzikas jomā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ir izveidojis LeNeSOna koncertciklu. Katrs cikls sastāv no četrām izglītojošām koncertizrādēm sezonā pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, izvēloties bērnu auditorijai piemērotu mūziku un papildinot to ar teatrālu priekšnesmu. Koncertcikls bērniem ir LNSO tradīcija jau desmit sezonu garumā, kura laikā mazajos klausītājos un viņu līdznācējos tiek rosināta interese par klasisko mūziku, mūzikas instrumentiem un populārākajiem dažādu tautu un laiku komponistu sacerējumiem. Koncertizrāžu centrālais tēls LeNeSOns gadu gaitā kļuvis par iemīļotu bērnu draugu. LeNeSOns piedalās koncertos, lai caur dažādiem piemēriem, dažreiz smieklīgiem, dažreiz nopietniem, kopīgi ar bērniem izzinātu orķestra noslēpumus, kā arī mazie klausītāji tiek mācīti un izglītoti, kā uzvesties klasiskās mūzikas koncertos. Savukārt koncertu starpbrīži tiek atvēlēti dažādām bērnu radošajām izpausmēm: mūzikas instrumentu iepazīšanai, tematiskām spēlēm, radošām darbnīcām un citām aktivitātēm.

Kopš LeNeSOna rašanās koncertcikla muzikālais vadītājs un diriģents ir Andris Vecumnieks. LeNeSOna tēlā iejūtas aktieri Valdis Vanags un Rodions Kuzmins. LeNeSOna koncertcikls notiek latviešu un krievu valodā.

Katru sezonu uz koncertciklu LeNeSOns iespējams iegādāties abonementu. Abonementu pārdošana notiek līdz pirmajam cikla koncertam.

MUZIKĀLĀS IZRĀDES BĒRNIEM:

MUZIKĀLA PASAKA “KAĶPĒDIŅU SKOLA” 5+

Izrādes garums: 35 minūtes

Piedalās aktieris Artūrs PUTNIŅŠ un LNSO mūziķi – Arvīds ZVAGULIS, Oskars BOKANOVS, Kaspars MAJORS, Edgars SAKSONS

 

Režisors Edgars NIKLASONS

 

Par literāro pamatu aizgūstot Herberta Dorbes pasaku “Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī”, nebēdnīgā piedzīvojumā pa Kaķpēdiņu skolas gaiteņiem mazākos klausītājus vedīs aktieris Artūrs Putniņš un LNSO mūziķi.

Ja vēlaties organizēt koncertu arī savā izglītības iestādē, lūdzam sazināties ar izglītojošo projektu producenti Justīni Jaudzemu: justine.jaudzema@lnso.lv.

bottom of page