top of page

Māra Botmane

Čelliste Māra BOTMANE kopš 2012. gada ir kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķe. Līdzās mūsdienu instrumentam spēlē baroka čellu, regulāri muzicējot Māra Kupča vadītajā orķestrī Collegium Musicum Riga.

 

Savas muzikālās gaitas uzsāka Dobelē, pēc tam mācoties Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Arvīda Tareilas. Ieguvusi bakalaura grādu (2013) JVLMA Dianas Ozoliņas klasē, turpat arī maģistra grādu senajā mūzikā (2020), maģistra grādu ieguvusi arī Mūzikas un mākslu augstskolā Frankfurtē pie Mainas (2018), studējot pie profesoriem Jana Ikerta un Kristines von der Golcas. Papildinājusi zināšanas Ferenca Lista Mūzikas akadēmijā Budapeštā.

 

Kā soliste uzstājusies ar JVLMA simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonia concertante, piedalījusies dažādos starptautiskos projektos (Pērnavas mūzikas festivāla orķestrī ar diriģentu Pāvo Jervi, Hundisburgas vasatas mūziaks akadēmijā ar diriģentu Johannesu Klumpu un citos), koncertējusi orķestru Frankfurter Kantorei, Kameroper Frankfurt, Giessen Stadttheater sastāvos, kā arī bieži piedalās Kölner Kammerorchester projektos.

 

Aktīvi muzicē dažādos kamersastāvos, pastāvīgi – Tempus Balticus, Latvian Sound Quartet. Kā kameransambļu dalībniece guvusi godalgas dažādos konkursos, koncertējusi daudzviet Eiropā.

M%C4%81ra%20Botmane%20JP__1366_01_edited
bottom of page