top of page

LNSO REZIDĒJOŠAIS KOMPONISTS 2023./2024. GADA SEZONĀ

foto1_edited.jpg

ĒRIKS EŠENVALDS ir viens no pieprasītākajiem mūsdienu komponistiem, kura mūzika tiek pasūtīta un atskaņota visā pasaulē.

Starp pēdējā laika vērienīgākajiem pirmatskaņojumiem minami "Ezeri atmostas rītausmā" Bostonas simfoniskā orķestra un Birmingemas SO izpildījumā, “Plejādes” Čikāgas Granta parka mūzikas festivālā, “Ēna” pirmatskaņojums BBC Proms, “Dreams Under Your Feet” Leipcigas Gewandhaus, "Prēriju vēja čuksti" Jūtas štata SO un Jūtas kamermūziķu izpildījumā, "Lūkas pasija" ar Latvijas Radio kori un Sinfonietta Rīga, "Arktikas nakts vīzijas” Liepājas SO izpildījumā, kā arī iespaidīgās multimediālās simfonijas “Ziemeļu gaisma” un “Vulkānu simfonija”, kas pirmatskaņotas Latvijā un pēcāk visā pasaulē. 2016. gadā Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvoja viņa opera “Iemūrētie”, kas guva lielu atzinību.

Viņa skaņdarbus ierakstījuši Kembridžas Trīsvienības koledžas koris un Polyphony kopā ar Britten Sinfonia ierakstu namā Hyperion, Portlendas Valsts kamerkoris un Vasari Singers (Naxos), Latvijas Radio koris kopā ar Sinfonietta Rīga ierakstu namā Ondine, Elīna Garanča kopā ar Latvijas Radio kori Deutsche Grammophon, ORA Singers (Harmonia Mundi), VOCES8 (Decca Classics), The Crossing (New Focus), Oksfordas Universitātes Mertonas koledžas koris (Delphian), Pacific Luterāņu universitātes Rietumu koris, Dublinas Universitātes koledžas Choral Scholars, Skotijas Nacionālais jauniešu koris (Signum) un daudzi citi.

Pēc studijām Latvijas Baptistu draudžu savienības Teoloģijas seminārā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kļuvis par Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" dalībnieku. Bijis Kembridžas Universitātes Trīsvienības koledžas rezidējošais komponists (2011-2013). Kopš tā laika Ēriks Ešenvalds ir daudzkārtēji apbalvots par saviem darbiem, kā arī rada mūziku un pasniedz Latvijā un ārvalstīs.

Ērika Ešenvalda pasūtījumu un nodarbību grafiku vada Edition Peters Artist Management, un viņa skaņdarbus izdod Musica Baltica sadarbībā ar Edition Peters.

bottom of page