top of page
AGA MIKOLAJA
AGA MIKOLAJA.jpg

Aga Mikolaja slīpējusi balss meistarību pie Elizabetes Švarckopfas, solokarjeru sākusi veidot Poznaņas Lielajā teātrī (Pamina, Grāfiene) un vairākos Eiropas opernamos, līdz kļuvusi par vienu no vadošajām solistēm Bavārijas Valsts operā, dziedot galvenās Mocarta operlomas, un līdzās tām viņa bijusi arī Mikaēla, Marselīne, Eiridike u. c.

Agas Mikolajas repertuārs laika gaitā papildinājies ar vadošajām lomām R. Štrausa, Verdi un Vāgnera darbos, paverot ceļu veiksmīgai karjerai uz Eiropas, ASV un Japānas skatuvēm. Mikolaja slavēta par pilnīgu, dzelžaini pārliecinošu, vienlīdz arī maigu balsi un nevainojamu tehniku.

Aga Mikolaja uzstājusies operas “Burvju flauta” iestudējumos 

Parīzes Nacionālajā operā un Teatro alla Scala, operas “Dons Žuans” iestudējumos Berlīnes Valsts operā un Zempera operā Drēzdenē, Glaindbornas festivālā uzvestajā Cosí fan tutte, operas “Falstafs” iestudējumā Montekarlo operā, Daniela Bārenboima veidotajā “Nībelunga gredzena” iestudējumā un BBC Proms. Dziedātāja bijusi donna Anna Maskavas Lielajā teātrī, Eva (“Meistardziedoņi”) Esenes Aalto teātrī, Freija (“Reinas zelts”) Bavārijas Valsts operā, donna Elvīra Losandželosas filharmonijā Gustavo Dudamela vadībā un Japānas turnejā ar Vīnes Valsts operu Seidzi Odzavas vadībā.

Uz koncertzāļu skatuvēm Aga Mikolaja dziedājusi Mālera, Bēthovena, Šūberta, Štrausa, Verdi, Penderecka un Šimanovska darbus. 2016.–2017. gada koncertsezonā izceļamas uzstāšanās ar Karalisko Concertgebouw orķestri un diriģentu Markusu Stencu, pirmatskaņojot vācu komponista Detleva Glanerta Rekviēmu, Štrausa “Četras pēdējās dziesmas” ar Hāgas Rezidences orķestri Džeimsa Fedeka vadībā, Bēthovena Devītā simfonija ar RAI Nacionālo simfonisko orķestri Džeimsa Konlona vadībā un “Vēzendonkas dziesmu” atskaņojums ar Lionas Nacionālo orķestri Andra Pogas vadībā, kā arī atgriešanās uz Jaunā Nacionālā Tokijas teātra skatuves Grāfienes lomā operā “Figaro kāzas”.

2015. gada maijā Parīzes Elizejas lauku teātrī Aga Mikolaja spoži nodziedāja soprāna solo Verdi Rekviēma atskaņojumā ar kori “Latvija”, LNSO un Andri Pogu.

Dziedātāja dzimusi Kutno (Polija), studējusi vokālo mākslu Poznaņas Mūzikas akadēmijā un Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē. Starptautisku konkursu laureāte.

bottom of page