Agnese Egliņa

Par izcilu darbu ansamblī pianiste Agnese Egliņa ieguvusi Lielo mūzikas balvu 2010 un ir laureāte vairākos starptautiskos konkursos. Sadarbojoties ar mūziķiem dažādos kameransambļu sastāvos, Egliņa kļuvusi par vienu no pieprasītākajiem pianistiem Latvijā.

Kā soliste uzstājusies ar LNSO, atskaņojot Aleksandra Skrjabina klavierkoncertu kopā ar diriģentu Olari Eltsu un pirmatskaņojot Kārļa Lāča klavierkoncertu ar diriģentu Māri Sirmo.

Agnese regulāri veido kamermūzikas programmas kopā ar LNSO mūziķiem. Kopš 2012./2013. gada sezonas aizsākts cikls “Spēlē LNSO koncertmeistari”, kurā Agnese veidojusi programmas kopā ar pūšaminstrumentu grupu koncertmeistariem – flautisti Ditu Krenbergu, obojistu Egilu Upatnieku, fagotistu Jāni Semjonovu, mežradznieku Artūru Šultu un tubistu Raivi Māguru. Tapušas koncertprogrammas “Franču sešinieks un kazas deja” (2016), “Aprēķina nakts. Šūmanis un Ščedrins” un “Virtuves Rēvija” (2017).

Agnese Egliņa šogad muzicējusi Šanhajas koncertzālē (Ķīnā) kopā ar soprānu Kristīni Opolais, vadījusi meistarklases un koncertējusi Āfrikas valstīs Zambijā un Zimbabvē. Gada sākumā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un diriģentu Mārtiņu Ozoliņu atskaņojusi Džordža Gēršvina “Rapsodiju blūza stilā”.

Šajā gadā Egliņa uzstāsies ar koncertiem, kā arī vadīs meistarklases Latvijā, Spānijā, Vācijā, Grieķijā, Šveicē un citviet.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO)

E-pasts: lnso@lnso.lv

Tel.: + (371) 67224850

Biļešu kase: + (371) 67213643

Adrese: Lielā Ģilde, Amatu 6, Rīga, LV-1050, Latvija

Skatīt visus kontaktus

© 2020 by LNSO