top of page

Agnese Egliņa

Pianiste Agnese EGLIŅA ir laureāte vairākos starptautiskos konkursos, kā arī divas rezies ieguvusi Lielo mūzikas balvu – 2010. gadā kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī” un 2020. gadā kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā”. Sadarbojoties ar mūziķiem dažādos kameransambļu sastāvos, Egliņa kļuvusi par vienu no pieprasītākajiem pianistiem Latvijā.

Kā soliste uzstājusies ar LNSO, atskaņojot Aleksandra Skrjabina klavierkoncertu kopā ar diriģentu Olari Eltsu un pirmatskaņojot Kārļa Lāča klavierkoncertu ar diriģentu Māri Sirmo. Sadarbojusies arī ar LSO, Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori un citiem kolektīviem.

​Agnese regulāri veido kamermūzikas programmas kopā ar LNSO mūziķiem: 2012./2013. gada sezonā aizsāktajā ciklā “Spēlē LNSO koncertmeistari”, mūziķe realizējusi koncertus kopā ar pūšaminstrumentu grupu koncertmeistariem – flautisti Ditu Krenbergu, obojistu Egilu Upatnieku, fagotistu Jāni Semjonovu, mežradznieku Artūru Šultu un tubistu Raivi Māguru. Tapušas koncertprogrammas “Franču sešinieks un kazas deja” (2016), “Aprēķina nakts. Šūmanis un Ščedrins” un “Virtuves Rēvija” (2017). Tāpat Egliņa kopš 2011. gada ir atzītā trio Art-i-shock dalībniece. Ar šo ansambli saņēmusi  ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons 2018” kategorijā “Gada akadēmiskās mūzikas albums”.

Agnese Egliņa 2020. gadā muzicējusi Šanhajas koncertzālē (Ķīnā) kopā ar soprānu Kristīni Opolais. Vadījusi meistarklases un koncertējusi ASV, Krievijā, Vācijā, Zambijā un citviet pasaulē.

IMG_4391_01_cr-683x1024.jpg
bottom of page