Agnese Egliņa

Pianiste Agnese EGLIŅA šogad nominēta Lielajai mūzikas balvai 2020 kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā”. Pianiste ir laureāte vairākos starptautiskos konkursos, kā arī 2010. gadā ieguvusi Lielo mūzikas balvu “Par izcilu darbu ansamblī”. Sadarbojoties ar mūziķiem dažādos kameransambļu sastāvos, Egliņa kļuvusi par vienu no pieprasītākajiem pianistiem Latvijā.

Kā soliste uzstājusies ar LNSO, atskaņojot Aleksandra Skrjabina klavierkoncertu kopā ar diriģentu Olari Eltsu un pirmatskaņojot Kārļa Lāča klavierkoncertu ar diriģentu Māri Sirmo.

Agnese regulāri veido kamermūzikas programmas kopā ar LNSO mūziķiem. Kopš 2012./2013. gada sezonas aizsākts cikls “Spēlē LNSO koncertmeistari”, kurā Agnese veidojusi programmas kopā ar pūšaminstrumentu grupu koncertmeistariem – flautisti Ditu Krenbergu, obojistu Egilu Upatnieku, fagotistu Jāni Semjonovu, mežradznieku Artūru Šultu un tubistu Raivi Māguru. Tapušas koncertprogrammas “Franču sešinieks un kazas deja” (2016), “Aprēķina nakts. Šūmanis un Ščedrins” un “Virtuves Rēvija” (2017).

Agnese Egliņa šogad muzicējusi Šanhajas koncertzālē (Ķīnā) kopā ar soprānu Kristīni Opolais, vadījusi meistarklases un koncertējusi Āfrikas valstīs Zambijā un Zimbabvē. Gada sākumā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un diriģentu Mārtiņu Ozoliņu atskaņojusi Džordža Gēršvina “Rapsodiju blūza stilā”.

Šajā gadā Egliņa uzstāsies ar koncertiem, kā arī vadīs meistarklases Latvijā, Spānijā, Vācijā, Grieķijā, Šveicē un citviet.

IMG_4391_01_cr-683x1024.jpg