top of page

Ainārs Rubiķis

Ainārs Rubiķis ir Eiropā, ASV, Krievijā un Austrālijā pieprasīts operu un simfonisko orķestru diriģents ar plaukstošu karjeru. Kopš 2018. gada – Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs. 2019. gada ziemā Maskavas Lielajā teātrī iestudē Dvoržāka operu “Nāra”.

No 2012. līdz 2014. gadam Ainārs bija Novosibirskas Valsts akadēmiskā operas un baleta teātra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Viņš diriģējis izrādes Maskavas Lielajā teātrī (“Boriss Godunovs”), Barselonas Liceu teātrī (“Karmena”), Oberammergavas Passionstheater (“Nabuko”, “Klīstošais holandietis”), Čikāgas Liriskajā operā (“Karmena”), Bāzeles teātrī (“Likteņa vara”), Somijas Nacionālajā operā (“Traviata”).

Latvijas Nacionālajā operā Ainārs 2016. gada nogalē iestudēja Čaikovska operu “Jevgeņijs Oņegins” un 2014. gada pavasarī – Kristapa Pētersona operu “Mihails un Mihails spēlē šahu” (kopā ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu).

Ainārs Rubiķis ir vairāku starptautisku konkursu laureāts. I vieta Gustava Mālera starptautiskajā diriģentu konkursā (2010), kā arī Zalcburgas festivāla un Nestlé jauno diriģentu balvas iegūšana (2011) pavēra Aināram ceļu uz pasaules karjeru.

2013. gadā Novosibirskā ar lieliem panākumiem tika izrādīts Aināra Rubiķa vadītais Leonarda Bernsteina “Mesas” iestudējums, kas atnesa “Zelta masku” Aināram kā labākajam diriģentam.

Ainārs Rubiķis Latvijā vadījis vairākus ievērojamus amatierkorus un bijis Latvijas Radio kora dziedātājs un diriģenta asistents.

Ainars_Rubikis_Porietis_NEW-683x1024.jpg
bottom of page