top of page
ALBREHTS MAIJERS
Mayer_Albrecht_UE_85bedbcbd7.jpg

Albrehts Maijers ir “Berlīnes filharmoniķu” pirmā oboja kopš 1992. gada, pasaulē atzīts solists un kamermūziķis, meistarklašu vadītājs ievērojamos starptautiskos festivālos.

Profesionālo karjeru sācis 1990. gadā kā Bambergas SO pirmā oboja. Kopš 1992. gada ieņem šādu pašu posteni “Berlīnes filharmoniķos”, vienlaikus veiksmīgi turpinot solomākslinieka karjeru.

Viens no pieprasītākajiem mūsdienu obojistiem, uzstājies kā solists kopā ar Klaudio Abado, Saimonu Retlu un Nikolausu Harnonkūru. 2007. gadā debitēja Kārnegija zālē kopā ar kamerorķestri Orpheus. Maijers ir aizrautīgs kamermūziķis, un viņa skatuves partneru vidū ir Elēna Grimo, Leifs Uve Ansness un Larss Fogts.

2006. gada decembrī Maijers saņēma Bambergas E.T.A. Hofmaņa balvu; viņš ir trīskārtējs ECHO-Klassik balvas laureāts, toskait divreiz kategorijā “Gada instrumentālists”. 2013. gadā uzņemts Gramophone slavas zālē un saņēmis Bavārijas Kultūras balvu.

Maijers pastāvīgi meklē jaunu repertuāru un labprāt aizlienē savas obojas balsi skaņdarbiem, kuri rakstīti citiem mūzikas instrumentiem vai dziedātājiem. Maijeru īpaši saista cilvēka balss kā “visdabiskākais” no visiem instrumentiem.

2017. gada martā Maijers ar daudzveidīgu repertuāru uzstājās kā solists un diriģents festivālā “Hicakeras mūzikas nedēļa”, par kura māksliniecisko vadītāju viņš kļuva 2016. gadā.

Albrehts Maijers spēlē vācu meistaru Gebrüder Mönnig darinātu klasisko oboju un oboju d’amore.

Albrehta Meijera iepriekšējā viesošanās Rīgā bija 2013. gada maijā, kad viņš bija solomākslinieks un atskaņojuma vadītājs Johana Sebastiāna Baha skaņdarbos LNSO sezonas noslēguma koncertā.

bottom of page