top of page
ALEKSANDRS ANTOŅENKO
ALEKSANDRS_ANTOŅENKO.jpg

Tenors Aleksandrs Antoņenko bieži uzstājas kā viesmākslinieks vairākos pasaules nozīmes opernamos. Dziedātājs saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu 2003 par sniegumu operizrādēs un Verdi Rekviēma atskaņojumā. 2014. gadā Aleksandram pasniedza Latvijas Izcilības balvu kultūrā. Latvijas Nacionālajā operā Antoņenko debitēja 1998. gadā Hendeļa operā “Alčīna” (Oberto), vēlāk piedalījās operu “Dons Žuans” (dons Otavio), “Jevgeņijs Oņegins” (Ļenskis), “Bohēma” (Rūdolfs), “Pīķa dāma” (Hermanis), “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta” (Sergejs) u. c. izrādēs; 2017. gada aprīlī viņš dziedāja Pollionu operas “Norma” koncertiestudējumā.

Kopš 2004. gada Antoņenko dziedājis Diseldorfas Deutsche Oper am Rhein, Zalcburgas festivālā, Londonas Covent Garden, Berlīnes, Montekarlo, Romas, Ženēvas opernamos un ievērojamās pasaules koncertzālēs. Viņš uzstājies ar pasaules slavenākajiem operdziedātājiem un diriģentiem, tostarp Renē Flemingu, Barbaru Fritoli, Brīnu Tervelu, Rikardo Muti, Jirži Belohlāveku u. c. Guvis panākumus arī Parīzes Bastīlijas operā un Berlīnes Vācu operā (Kavaradosi), Drēzdenes Semperoper un Pēterburgas Marijas teātrī (Otello), Vīnes Valsts operā (Hermanis), Ņujorkas Metropolitan operā (Luidži, Hosē) u. c.

2015. gadā Antoņenko uztājās Milānas La Scala “Turandotas” iestudējumā (Kalafs), kā arī Londonas Karaliskajā operā Maskanji operas Cavalleria rusticana izrādēs (Turidu).

Dziedātāja nākotnes projekti saistīti ar Verdi Rekviēma atskaņojumu un Pučīni “Turandotas” iestudējumu Ņujorkas Metropolitan operā, kā arī Vīnes Valsts operas un Drēzdenes Saksijas operas iestudējumiem.

bottom of page