top of page
ANDREJS PUŠKAREVS
ANDREJS_PUŠKAREVS.jpg

Andrejs Puškarevs ir Kremerata Baltica mūziķis un aranžētājs kopš 1999. gada. Daudz uzstājas ar soloprogrammām un kameransambļiem. Viņa skatuves partneru vidū – Marta Argeriča, Jojo Ma, Vadims Repins, Julians Rahlins, Mišels Portāls, Mario Brunello, Katja Skanavi, Maksims Risanovs u. c. 2004. gadā Andrejs kā solovibrafonists saņēmis Pro Europe Kultūras fonda balvu.

Sadarbībā ar Gidonu Krēmeru un Kremerata Baltica tapuši lieliski albumi: After Mozart(Grammy un ECHO 2002. gadā) un Themes from the Songbook (2010). Andrejs izveidojis soloprogrammu Bach Vibrations, kas pazīstama arī Latvijas klausītājiem. Programmā From Bach to Piazzolla Andrejs sadarbojās ar Gidonu Krēmeru un Dino Saluci. Kopš 2009. gada Andrejs pasniedz meistarklases un strādā starptautisku konkursu žūrijās. Kopš 2013. gada viņš darbojas starptautiskās mūziķu radošajās platformās Majestic Percussion un Innovative Percussion, turpina komponēt un veidot aranžējumus kameransambļiem pasaulē un toskait arī Latvijā.

Andrejs Puškarevs dzimis Kijevā mūziķu ģimenē. Sitaminstrumentu 

spēli mācījās Kijevas speciālajā mūzikas skolā pie Aleksandra Bļinova un turpināja studijas pie viņa arī Pētera Čaikovska Kijevas Nacionālajā Mūzikas akadēmijā. Kādā intervijā Andrejs stāsta, ka visu, ko prot, iemācījies tieši no šī izcilā mūziķa un pedagoga. 1995. gadā Andrejs Puškarevs iegūst I vietu konkursā “Ukrainas jaunie vārdi” un 22 gadu vecumā kļūst par Kijevas filharmoniskā orķestra galveno timpānistu.

bottom of page