top of page
ARTA ARNICĀNE
Arta-Arnicane_uz-melna-999x1024.jpg

Spēja aizraut klausītājus un radīt īpašu koncerta gaisotni ir pianistes Artas Arnicānes koncertdarbības pamatā, un liels ir pieprasījums pēc mākslinieces radošajiem projektiem Eiropā, galvenokārt Šveicē, ko māksliniece izvēlējusies par dzīvesvietu. Interpretāciju dvēseliskais siltums savienojas ar izsmalcinātu inteliģenci, ļaujot mūziķei sasniegt ikvienu klausītāju gan no lielu koncertzāļu skatuves, gan šaurākā kamermūzikas cienītāju lokā.

Arta studējusi pie ievērojamiem mūziķiem – Teofīla Biķa un Sergeja Osokina Latvijā, Normas Fišeres Anglijā un Homero Frančeša Šveicē. Arta ar izcilību absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Skotijas Karalisko konservatoriju un Cīrihes Mākslu universitāti, kopumā iegūstot četrus atskaņotājmākslas maģistra grādus un studiju cikla noslēgumā Cīrihē tiem pievienojot Mūzikas pedagoģijas maģistra diplomu (2012).

Arta ir sešpadsmit starptautisku konkursu laureāte un neskaitāmu speciālbalvu ieguvēja. Īpaši spilgti Arta sevi pieteica 2010. gadā, iegūstot augstākās godalgas pianistu konkursos Šveicē, Anglijā, Polijā un Spānijā. Vēl pēc gada Arta kļuva par starptautiskā konkursa “Prāgas pavasaris”

uzvarētāju, un šī uzvara sagādāja piedāvājumus uzstāties Čehijas un Šveices pilsētās rīkotos koncertos un festivālos, būtiski sekmējot pianistes starptautisko atpazīstamību.

Līdzās solo koncertdarbībai Arta regulāri uzstājas duetā ar dzīvesbiedru čellistu Floriānu Arnicānu. Sadarbībā ar Solo Musica/Sony Music tapuši jau divi Duo Arnicans ieskaņotie albumi, un jaunākais no tiem ir čella dziedājumam veltītais tvarts Enchanted (2018). Arī tematiskās soloprogrammas Aqua ieskaņojums tapis ar nosauktā zīmola atbalstu 2017. gadā.

Artas Arnicānes solistes repertuārā ievērojama vieta ir Mocarta un Ravela opusiem, kas mākslinieces sniegumā guvuši klausītāju īpašu atzinību. Meistarīgo muzicēšanu pie laikmetīgajām klavierēm Arta apvieno ar senlaicīgo āmuriņklavieru spēli, iedzīvinot autentiskā skanējumā Vīnes klasiķu un agrīnā romantisma mūziku. Mocarta klavierkoncerta atskaņojums pie āmuriņklavierēm Mazajā ģildē kopā ar orķestri Collegium Musicum Rīga tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2013.

2018./2019. gada sezonā Arta Arnicāne uzstāsies solo un ar orķestriem Latvijā, Šveicē, Anglijā un Čehijā, kā arī strādās vairāku starptautisku pianistu konkursu žūrijā.

bottom of page