ATVARS LAKSTĪGALA
Atvars_Lakstigala-767x1024.jpg

Atvars Lakstīgala ir Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents kopš 2010. gada un Latvijas Nacionālās operas viesdiriģents kopš 2009. gada. No 1997. līdz 2010. gadam Atvars Lakstīgala darbojās kā profesionāls mežradznieks. Starptautisku konkursu laureāts. Lielās mūzikas balvas 2010 ieguvējs kategorijā “Par izcilu debiju”.

Latvijas Nacionālajā operā Atvara Lakstīgalas repertuārā ir operas La traviata, “Masku balle”, “Makbets”, “Toska”, “Triptihs” un “Jevgeņijs Oņegins”, arī balets “Kamēliju dāma”. 2013.–2014. gada sezonā Atvars Lakstīgala LNO diriģē trīs jaunuzvedumus – Kristapa Pētersona operu “Mihails un Mihails spēlē šahu”, Sergeja Prokofjeva operu “Mīla uz trim apelsīniem” un baletuzvedumu “Trīs tikšanās”.

Diriģents vairākkārt sadarbojies ar profesionālo pūtēju orķestri “Rīga”. Kritika un publika augstu novērtējusi Atvara muzicēšanu pie tādu orķestru diriģenta pults kā Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris, Bari simfoniskais orķestris, Stambulas Milli Reasürans un

Philharmonie Südwestfalen.

Atvars studējis maģistrantūrā Berlīnes Mākslu universitātē pie Luca Kēlera. Pirms tam mācījies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ko absolvējis mežraga spēles (Arvīds Klišāns), pūtēju orķestra diriģēšanas (Jānis Puriņš) un simfoniskā orķestra diriģēšanas (Imants Resnis) specialitātē. Profesionālo meistarību papildinājis meistarklasēs pie Vasilija Sinaiska, Leonīda Grīna, Nēmes Jervi, Pāvo Jervi un Heinriha Šifa.