top of page
BAIBA SKRIDE
BaibaSkride_-Marco-Borggreve-038-1024x10

Baiba Skride ir viena no pieprasītākajām mūsdienu vijolniecēm. Viņa sadarbojas ar “Berlīnes filharmoniķiem”, Bostonas SO, Bavārijas Radio SO, Orchestre de Paris, “Londonas filharmoniķiem”, Stokholmas Karalisko filharmonisko orķestri, Sidnejas SO, NHK Symphony, Kristofu Ešenbahu, Pāvo Jervi, Nēmi Jervi, Andri Nelsonu, Sakari Oramo, Vasiliju Petrenko, Janiku Nezē-Segēnu, Juku Peku Sarasti, Jonu Stūrgordsu.

2015.–2016. gada sezonā Baiba atgriezās pie “Berlīnes filharmoniķiem”, kopā ar Andri Nelsonu atskaņojot Šostakoviča Pirmo vijolkoncertu, un debitēja ar Amsterdamas Concertgebouw orķestri, spēlējot solo Britena Vijolkoncertā. Skride atkal spēlēja ar Stokholmas, Oslo un Helsinku filharmoniķiem, Islandes SO, BBC Nacionālo Velsas orķestri, Skotijas Karalisko Nacionālo orķestri, Cīrihes operas orķestri un “Hamburgas filharmoniķiem”.

Pēc Gubaiduļinas Offertorium atskaņojuma ar Bostonas SO 2014. gada novembrī Baibu uzaicināja muzicēt 2015. gada Tenglvudas festivālā ar Kristianu Cahariusu. Vēlāk sezonā gaidāma viņas debija ar “Ņujorkas filharmoniķiem” un Kristofu Ešenbahu, kur programmā būs Bartoka Otrais vijolkoncerts.

Kamermūzikas jomā Baiba spēlēs Amsterdamas Concertgebouw un Londonas Vigmorzālē duetā ar māsu Laumu. Šlēzvigas-Holšteinas festivālā un Bonnā viņām pievienosies čellists Daniels Millers-Šots. Baibai paredzēti arī koncerti ar Solu Gabetu un Bertrānu Šamajū.

2015. gada augustā nāca klajā Baiba piektais albums skaņu ierakstu namā Orfeo: šajā tvartā Baiba kopā ar Tampeles FO un Santu- Matiasu Rouvali ieskaņojusi Nilsena un Sibēliusa koncertus. Iepriekšējais albums ar Šimanovska koncertiem (Oslo FO un Vasilijs Petrenko), kā arī albums Mythes, ierakstīts ar Laumu Skridi, saņēma Vācijas mūzikas ierakstu kritiķu balvu un tika nominēts BBC Music Magazine balvai.

Baiba Skride dzimusi Rīgā mūziķu ģimenē un studējusi Rostokas Mūzikas un teātra augstskolā. 2001. gadā viņa ieguva I vietu Beļģijas karalienes Elizabetes konkursā. Kopš 2010. gada novembra Baiba spēlē Stradivāri Ex Baron Feilitzsch vijoli, ko viņai aizdevis Gidons Krēmers.

bottom of page