top of page

LNSO KLAVIETRIO

LNSO KLAVIETRIO kopš tā dibināšanas 2014. gadā muzicē vijolnieks Indulis Cintiņš, čelliste Dace Zālīte-Zilberte un pianists Mārtiņš Zilberts, regulāri klausītājiem piedāvājot daudzveidīgas koncertprogrammas, kurās galvenie akcenti likti uz klaviertrio žanra dižgaru opusiem, latviešu komponistu darbiem, kā arī Latvijas koncertzālēs maz skanējušiem žanra paraugiem. Ansamblis katru sezonu piedalās arī LNSO kamermūzikas cikla koncertos.

Gandrīz desmit gadu pastāvēšanas laikā LNSO klaviertrio savās koncertprogrammās sadarbojies ar soprānu Ingu Kalnu, klarnetistu Mārtiņu Circeni, vijolnieku Sandi Šteinbergu, altistu Pēteri Trasunu un kontrabasistu Oskaru Bokanovu, kā arī Ventspils kamerorķestri diriģenta Aigara Meri vadībā, atskaņojot Ludviga van Bēthovena Trīskāršo koncertu vijolei, čellam un klavierēm. LNSO klaviertrio pirmatskaņojis Platona Buravicka opusu “Jauna rindkopa” 2018. gadā, savukārt šogad, 2023. gadā – Romāna Faļkenšteina Klaviertrio Solmažorā.

Ansamblis koncertējis daudzās prestižās Latvijas koncertzālēs, tai skaitā Latgales vēstniecībā GORS, kā arī piedalījies alternatīvās kamermūzikas festivālā “Sansusī” un sadarbojies ar koncertorganizāciju “Latvijas Koncerti”. 2020. gadā LNSO klavietrio piedalījies labdarības koncertā, kur visi biļešu ieņēmumi tika ziedoti projektam “Dots devējam atdodas”.

Muzikologs Orests Silabriedis ansamblim veltījis šādus vārdus: “LNSO klaviertrio ir viens no Latvijas izcilākajiem kameransambļiem. Vijolnieks Indulis Cintiņš, čelliste Dace Zālīte-Zilberte un pianists Mārtiņš Zilberts spēlē kopā jau gandrīz 10 gadu, ik sezonu viņi gatavo jaunu koncertprogrammu, un viņu saspēles smalkie zobrati ikreiz slīpējas arvien perfektākā mirdzumā.”


Indulis Cintiņš ir LNSO pirmās vijoļu grupas mūziķis kopš 2006. gada, savukārt kopš 2012. gada piedalās Classical Concert Chamber Orchestra koncertos Eiropā. Dibinājis un vada stīgu kvartetu Fantastic Four, kas atskaņo mūziku no klasikas līdz džezam. Regulāri muzicē arī citos kamermūzikas projektos. Piedalījies Latvijas Nacionālā teātra un Valmieras teātra izrādēs. Kopš 2010. gada – vijolspēles pasniedzējs Jūrmalas Mūzikas vidusskolā.

Dace Zālīte-Zilberte ir LNSO čellu grupas koncertmeistara vietniece kopš 2022. gada (orķestrim pievienojās 2011. gadā) un “LNSO čellu Dream Team” dalībniece, vairāku starptautisku konkursu laureāte, Lielās mūzikas balvas 2012 nominante. Kā soliste uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, JVLMA simfonisko orķestri, Vidzemes un Ventspils kamerorķestriem. Aktīva kamermūziķe. Atzinīgi novērtēts Daces un Mārtiņa Zilbertu Musica Baltica paspārnē 2017. gadā izdotais tvarts “Brahms-Franck-dedicated to Māris Villerušs".

Mārtiņš Zilberts kopš 2008. gada ir Latvijas Nacionālās operas galvenais solistu koncertmeistars. Regulārs viesis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra rindās. Viens no visaktīvāk koncertējošiem Latvijas pianistiem, daudzu kamermūzikas projektu dalībnieks, savā radošajā darbībā aptverot plašu žanru un stilu loku. Sadarbojas ar izciliem instrumentālistiem un pasaules līmeņa operdziedoņiem. Saņēmis Latvijas Nacionālās operas fonda gadabalvu par izcilu māksliniecisko sniegumu 2018. gadā. Lielās mūzikas balvas 2019 nominants. Kopš 2008. gada – docents Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Rihards-Za__upe-837x1024.jpg
bottom of page