top of page

Boļeslavs Voļaks (1944—2020)

Boļeslavs Voļaks bija viens no spilgtākajiem, talantīgākajiem un virtuozākajiem latviešu trombonistiem. Bijis LNSO trombonu grupas koncertmeistars no 1974. līdz 2011. gadam.

Instrumentu sācis spēlēt dažādos pūtēju orķestros Daugavpilī, vēlāk studējis JVLMA, kuru absolvēja 1971. gadā. Savu profesionālo prasmi pilnveidojis, no 1972. līdz 1975. gadam stažējoties Maskavas Valsts konservatorijas asistentūrā. Jau studiju gados uzsācis profesionāla mūziķa karjeru, strādājot Latvijas Nacionālās operas orķestrī kā trombonu grupas koncertmeistars.

No 1980. gada bija JVLMA docents, no 2002. gada – profesors, no 1988. gada – Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas pedagogs. Savas pedagoģiskās karjeras laikā Voļaks izskolojis praktiski visus Latvijas trombonistus, kas šobrīd ir aktīvi mūziķi.

Voļaks ar zinātnisku pieeju pievērsies un pētījis pūšaminstrumentālistu elpošanas fizioloģiju, radījis praktiski jaunu elpošanas koncepciju. Daudz strādājis pie materiāliem trombona spēles pedagoģijā.

Aktīvs bijis arī darbā ar jauniešiem – Voļaks 1997. gadā izveidoja Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas simfonisko orķestri, 1999. gadā – Rīgas Jauniešu brass band. Ilgus gadus Voļaks bija šo kolektīvu vadītājs un diriģents, visus pārlikumus un aranžējumus jauniešu sastāviem veicis pats.

Līdzās sasniegumiem mūzikā Boļeslavs Voļaks bija starptautiskais meistars šahā, viņu interesē arī galda teniss un citi sporta veidi.

bottom of page