top of page
CARION
Carion3_M.jpg

Kvinteta Carion nebijušo pieeju kamermūzikas jomai apliecina slavināti priekšnesumi Eiropas prestižākajos festivālos – Reingavas festivālā, “Kisingenes vasara”, Bonnas Bēthovena festivāls, Bergenas festivālā –, kā arī Luiziānas festivālā un Tālajos Austrumos.

Carion diskogrāfijā ir pieci augstu vērtēti albumi, par kuriem atzinīgi izteikušies Gramophone un BBC Music Magazine. Šie ieraksti saņēmuši arī apbalvojumu no Dānijas Radio un titulu “Labākais klasiskās mūzikas albums 2015” platformā iTunes.

Bet nekas nevar līdzināties ansambļa publicētajiem mūzikas video, kurus var atrast YouTube. Tie joprojām turpina vākt skatījumus, un šiem video kopumā pievērsuši acis gandrīz viens miljons cilvēku. Video, kurā skatāms Ligeti opusa priekšnesums, viens pats var lepoties ar vairāk nekā 300 000 skatījumu.

Tuvākajā nākotnē plānots izdot Mocarta un Hindemita skaņdarbus, kvinteta nozīmīgākos priekšnesumus, piemēram, no Cīrihes Tonhalle zāles, un ir plāns arī paplašināt koka pūšaminstrumentu repertuāru.

Carion rod stabilu pamatu jau zināmajos koka pūšaminstrumentu skaņdarbos un ir saņēmis pozitīvu vērtējumu par Karla Nilsena, Žana Fransē un Ģerga Ligeti skaņdarbu interpretācijām (īpaši populāra ir Ligeti “Sešu bagateļļu” interpretācija). Carion sadarbojies ar vairākiem komponistiem, tai skaitā Mortenu Skovgordu-Danielsenu, un var piedāvāt unikālus aranžējumus, ko veido kvinteta mežradznieks Dāvids M.A.P. Palmkvists.

Dora ŠEREŠA – flauta

Dora ir aktīva soliste, kā arī kamermūziķe un orķestra māksliniece. Viņai patīk gatavot ungāru ēdienus un ceļot pa siltām zemēm. Viņa dzīvo Malmē ar vīru un diviem bērniem.

 

Egils UPATNIEKS – oboja

Ārpus Carion Egils ir oboju grupas koncertmeistars Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Viņa vaļasprieki ir sports un aktivitātes svaigā gaisā, īpaši medības. Viņš dzīvo Rīgā ar sievu un diviem bērniem.

 

Egīls ŠĒFERS – klarnete

Egīls ir aktīvs kamermūziķis, solists, mūzikas kritiķis un ierakstu producents. Viņam dod prieku riteņbraukšana un laika pavadīšana dabā. Viņš dzīvo Rīgā ar burvīgu sievu un diviem bērniem.

 

Dāvids M.A.P. PALMKVISTS – mežrags

 

Deivids ir mūsu galvenais aranžētājs, viņš spēlē mežragu Dānijas Karaliskajā gvardē, kā arī ieņem tur palīgdiriģenta lomu. Viņam ir liela mūzikas instrumentu kolekcija, patīk braukt ar motociklu un pastaigāties Hellerupes parkā ar savu bruņurupuci.

Nilss Anderss VEDSTENS-LARSENS (Niels Anders VEDSTEN LARSEN) – fagots

Nilss Anderss ir viens no talantīgākajiem Dānijas fagotistiem, aizrautīgs kamermūziķis un mūsdienu mūzikas pētnieks. Viņām patīk izglītot audzēkņus, pašam grauzdēt savas espreso kafijas pupiņas un pavadīt laiku ar savu sievu un trim meitām mīlīgā mājiņā Kopenhāgenā.

bottom of page