top of page
LNSO ČELLU DREAM TEAM
DreamTeam_kvadr-300x300.jpg

LNSO čellu kopkoris Dream Team ir kļuvis par zīmolu – publika vairs nejautā, kas tas ir, publika pērk biļetes, nāk uz LNSO mājvietu Lielo ģildi vai citām koncertvietām un ir sajūsmā. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir lepns par šo “Sapņu komandu” jeb orķestra čellu grupu, kas šīs grupas pieredzējušās koncertmeistares, Lielās mūzikas balvas laureātes Dianas Ozoliņas vadībā nu jau vairākus gadus dzīvo kā patstāvīga kamermūzikas vienība. Pārējie dalībnieki – Ieva Upatniece, Zane Guļāne, Lolita Lilje, Ainārs Paukšēns, Mareta Prikule, Jānis Rinkulis un Dace Zālīte-Zilberte.

Čells sava samtainā tembra dēļ tiek dēvēts par mūzikas instrumentu karali un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas mūziķi, ar piepildīto, pilnasinīgo čella skanējumu, vienmēr aizrauj klausītājus un spilgti izceļ tā nozīmīgo vietu mūzikas partitūrās.

Ansambļa koncertprogrammas tiek veidotas tematiski. Tās ietver gan čellu mūzikas zelta repertuāru, gan jaundarbus. „60 minūtēs apkārt Eiropai”, kurā mūziķi demonstrēja profesionāli un tehniski sarežģītu repertuāru, itāļu mūzikas programma – Antonio Vivaldi

– 18. gadsimts, Alfredo Piatti – 19. gadsimts un Karlo Menotti – mūsdienu un Holivudas populārā mūzika, ko savos koncertos spēlējuši pasaulē pazīstami čellistu ansambļi, latviešu komponistu jaundarbi, kuri rakstīti tieši šim sastāvam. Visām ansambļa koncertprogrammām mērķis ir popularizēt čellu mūziku un ieinteresēt klausītājus Latvijā. ČELLU DREAM TEAM koncerti vienmēr ir bijuši plaši apmeklēti.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas skanējumu ir izcēluši arī mūzikas kritiķi orķestra viesturnejās Eiropā.

bottom of page