top of page

Maksims Jemeļjaničevs

Jaunais krievu diriģents Maksims Jemeļjaničevs (1988) audzis muzikālā ģimenē, studējis Ņižņijnovgorodas kora koledžā un Balakireva koledžā, vēlāk Čaikovska konservatorijā Maskavā pie Genādija Rožģestvenska. Kā diriģents debiju piedzīvojis 12 gadu vecumā, kopš tā laika diriģē simfoniskos un baroka orķestrus kā Krievijā, tā ārpus tās.

2011. gadā kā klavesīnists pievienojās vēsturisko instrumentu ansamblim Il Pomo d’Oro, 2016. gadā kļuva par tā galveno diriģentu. Ir arī Ņižņijnovgorodas Jauniešu SO vadītājs. 2018. gadā Jemeļjaničevs aizstāja pēkšņi saslimušo Robinu Tičati, diriģējot Skotijas kamerorķestri. Ņemot vērā veiksmīgo uzstāšanos, orķestris iecēla Jemeļjaničevu par savu nākamo galveno diriģentu sākot ar 2019./2020. gada sezonu.

2019./2020. gada sezonā līdzās sadarbībai ar LNSO ir debija ar Berlīnes Konzerthaus orķestri, Grankanārijas filharmonijas orķestri un Sietlas SO, pirmā uzstāšanās Konventgārdena operā un Glaideburnas festivālā, kā arī atgriešanās pie Islandes SO. Turpmākajās sezonās gaidāma debija Ženēvas Grand Theatre, Tulūzas Theatre du Capitole un ar “Minhenes filharmoniķiem”.

Diriģējis Cīrihes operā un Seviļas Teatro de la Maestranza, Tulūzas Nacionālo orķestri, Seviļas Real Orquestra Sinfonica, Lionas Nacionālo SO, Beļģijas Nacionālo SO, Bordo Nacionālo SO, Sanktpēterburgas SO, “Sanktpēterburgas filharmoniķus”, Orchestra Sinfonica di Milano LaVerdiOrchestra della Svizzera Italiana, Londonas Karalisko filhar-monijas orķestri, Antverpenes SO, “Nīderlandes filharmoniķus”, Tokijas SO, “Apgaismības laika orķestri”, Islandes SO, Liverpūles Karalisko filharmonijas orķestri. Vairākkārt iestudējis un diriģējis Hendeļa operas festivālos un turnejās ar Il Pomo d’Oro un dziedātāju Džoisu Didonato.

2019. gadā Jemeļjaničevs ieguvis Jaunpienācēja balvu International Opera Awards. Viņa ieraksts In War and Peace, Harmony through music kopā ar Džoisu Didonato apbalvots ar Gramophone balvu (2017). 2018. gadā Mocarta klaviersonāšu ieskaņojums ieguvis Choc de Classica balvu.

Maxim-Emelyanychev-©-Emil-Matveev.jpg
bottom of page