
Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs"
Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs". No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu vai 1 h 05 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.
Kuģīša kursēšanas grafiks augustā
Darba dienās: 10.00, 12.00*, 14.00, 16.00*, 18.00, 19.00
Sestdienās, svētdienās un svētku dienās: 10.00, 11.30*, 13.00, 14.30, 16.00*, 17.30, 19.00
DACE ZĀLĪTE-ZILBERTE

DACE ZĀLĪTE-ZILBERTE ir viena no savas paaudzes aktīvākajām čellistēm, kas spoži sevi pieteikusi gan kā pārliecinoša soliste, spilgta kamermūziķe un prasmīga orķestra māksliniece. Kopš 2024. gada sezonas viņa ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistara vietas izpildītāja, no 2022. gada – šī orķestra čellu grupas koncertmeistara vietniece, savukārt LNSO kolektīvam viņa pievienojās 2011. gadā. Šobrīd mūziķe aizvada savu pirmo sezonu arī kā čellu grupas mūziķe Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestrī. Kopš 2009. gada Dace Zālīte-Zilberte ir arī kamerorķestra Sinfonia concertante čellu grupas koncertmeistare (orķestrī – kopš 2007. gada). Kā orķestra māksliniece sadarbojusies arī ar citiem kolektīviem.
Kā soliste mūziķe vairākkārt uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri, tāpat čelliste sadarbojusies ar Liepājas Simfonisko orķestri, Vidzemes, Ventspils un Kauņas kamerorķestriem un Tbilisi Valsts konservatorijas simfonisko orķestri.
Bagāta ir čellistes darbība kamermūzikā. Dace Zālīte-Zilberte ir vairāku kameransambļu pastāvīga dalībniece – viņa uzstājas “Perona kvarteta” (kopš 2023. gada), LNSO stīgu kvarteta (kopš 2022. gada), LNSO čellu Dream Team (kopš 2011. gada), kā arī Fantastic Four (kopš 2008. gada) sastāvā.
Ilgstoši darbojusies arī LNSO klaviertrio (2015-2024) kopā ar vijolnieku Induli Cintiņu un pianistu Mārtiņu Zilbertu, aktualizējot Latvijas mūzikas ainā tik reti pārstāvēto kamermūzikas vienību.
2017. gadā kopā ar pianistu Mārtiņu Zilbertu Musica Baltica paspārnē izdots kamermūzikas tvarts Brahms-Frank-dedicated to Māris Villerušs, kas guvis atzinīgu vērtējumu. Kopš 2015. gada Dace Zālīte-Zilberte regulāri veic ieskaņojumus Latvijas Radio fondos. Čelliste uzstājusies dažādos kameransambļos arī ar tādiem mūziķiem kā pianisti Agnese Egliņa un Tarmo Peltokoski, vijolnieks Sandis Šteinbergs, pūšaminstrumentālisti Anete Toča, Egīls Šēfers, Anna Gāgane, Mārtiņš Circenis, vokālisti – Inga Kalna, Inga Šļubovska-Kancēviča, Zanda Švēde – un daudziem citiem.
Dace Zālīte-Zilberte ir Lielās mūzikas balvas nominante kategorijā “Gada debija” (2012), JVLMA un Swedbank gada balvas jaunajam mūziķim ieguvēja (2011), kā arī citu valstiska un starptautiska līmeņa solo un kameransambļu konkursu laureāte. Viņas muzikālā daudzpusība atspoguļojas arī mākslinieces sadarbībā ar latviešu komponistiem, kuru jaundarbus viņa pirmatskaņojusi gan kā soliste, gan kameransamblī (Jēkabs Jančevskis, Selga Mence, Edgars Raginskis u.c.), regulārā pienesumā Latvijas Nacionālā teātra un Dailes teātra izrāžu muzikālā noformējuma nodrošināšanā (“Sievietes daļas”, “Kaukāza krīta aplis” u.c.) un kino skaņu ierakstos (Lolitas Ritmanis, Artura Maskata, Raimonda Tigula un Riharda Zaļupes filmu mūzika), kā arī dalība starpdisciplinārās un starpžanru mūzikas norisēs.
Pēc Emīla Dārziņa mūzikas skolas Arvīda Tareilas čella klases absolvēšanas, Dace Zālīte-Zilberte studijas turpinājusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Māra Villeruša, iegūstot gan bakalaura (2012), gan maģistra grādu (2014). Studiju laikā papildinājusi zināšanas un iemaņas arī Erasmus+ meistarklasēs pie Torleifa Tedīna.