top of page
DENISS VLASENKO
Deniss_Vlasenko.jpg

Deniss Vlasenko ir viens no Krievijas spilgtākajiem jaunās paaudzes diriģentiem. Viņš dzimis mūziķu ģimenē, studējis Pētera Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā operas un simfonisko diriģēšanu Vladimira Poņkina klasē. Studijas turpinājis Sanktpēterburgas konservatorijā Aleksandra Titova klasē. Denisa skolotāju vidū ir arī Jevgeņijs Svetlanovs, Jurijs Temirkanovs, Genādijs Roždestvenskis, Rūdolfs Baršajs, Vladimirs Fedosejevs un Rosīni mūzikas smalks pazinējs Alberti Dzeda.

No 2005. līdz 2007. gadam Deniss Vlasenko bija Vladimira Spivaokva vadītā Krievijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents-stažieris. 2009.–2010. gada sezonā Deniss bija Maskavas Jaunās operas diriģents, un kopš 2010. gada viņš ir diriģents Jurija Bašmeta vadītajā Valsts simfoniskajā orķestrī “Jaunā Krievija”. Jaunais maestro strādājis ar Briseles Filharmonijas orķestri, Boloņas operas orķestri, Milānas I Pomeriggi Musicali, Bambergas simfonisko orķestri, Maskavas filharmonijas orķestri, Ukrainas Nacionālo simfonisko orķestri u. c.

2008. gadā Deniss Vlasenko debitēja Rosīni operas festivālā Pezāro, diriģējot operu “Ceļojums uz Reimsu”, 2009. gadā Bari operā iestudēja Pučīni “Turandotu”, 2011. gadā debitēja Sanktpēterburgas Mihaila teātrī ar Verdi “Traviatu”, 2012. gadā diriģēja operu “Jevgeņijs Oņegins” V Soču Ziemas mākslas festivālā, iestudēja Verdi “Traviatu” Meksikas Nacionālajā operā, debitēja Valjadolidas Teatro Calderón ar Doniceti ar operu Lucia di Lammermoor.

Latvijas klausītājiem Deniss Vlasenko pazīstams kā Čaikovska operas “Jevgeņijs Oņegins” spožs interprets 2013. gada rudenī soprāna Guntas Cēses debijas izrādē. 2013.–2014. gada sezonā Deniss pirmoreiz uzstājās arī Japānā, diriģējot Rosīni operu “Grāfs Orī”, “Turandotu” Bari, “Ceļojumu uz Reimsu” Džezi un Pezāro, “Traviatu” Mehiko.

bottom of page