top of page
DŽEKLINA VĀGNERE
DŽEKLINA VĀGNERE.jpg

Soprāns Džeklina Vāgnere ir dziedātāja, kuras ceļš uz atskaņotājmākslas virsotnēm skatāms kā ceļojums starp diviem kontinentiem. Detroitas ziemeļos uzaugusī Vāgnere ar “nepārspējami pavedinošu vokālo eleganci” (Berliner Morgenpost) dažu gadu laikā ar savām lomām nodrošina spožu reputāciju prestižos Eiropas operteātros un uz ASV operskatuvēm nonāk kā pieprasītas balss īpašniece. 2013. gadā viņa debitē Minesotas operā kā Štrausa Arabella. Loma, kuru nākamajās sezonās Vāgnere atveido vēl citos operteātros, viņai der kā uzlieta un kļūst par vienu no dziedātājas firmas zīmēm.

Viena no pirmajām veiksmīgajām Vāgneres lomām ir Fjordilidži Mocarta operā Così fan tutte. Ar šo lomu viņa izpelnās slavinošus vārdus Marseļas operā, Ženēvas Grand Théâtre, Štutgartes Valsts teātrī, Flandrijas operā Beļģijā un Reinas Nacionālajā operā. Par dziedātājas galamērķi drīz kļūst Vācija, un Berlīnē viņa atrod savu jauno dzīvesvietu. Turpmākos panākumus Vāgnere kaļ kā māsa Andželika Ķelnes operā, Violeta Frankfurtes operā un Vīnes Tautas operā, grāfiene Almaviva Frankfurtes operā un ar spožu debiju Japānā, Ortrūde Florences operā (Maggio musicale Fiorentino), diriģenta Zubina Mehtas vadībā. Būdama Berlīnes 

Vācu operas soliste, Vāgnere ir Pamina, Grāfiene, Mikaēla, Mizete u. c. Savukārt Elza, Tatjana, Dezdemona, Gutrune un Trešā norna ir dažas no dziedātājas lomām, kuras viņa atveidos uz skatuves drīzā nākotnē.

Ārpus operrepertuāra dziedātāja vairākkārt bijusi soliste Bēthovena Devītajā simfonijā, viņas repertuārā ir Bruknera Mesa faminorā un Mocarta Mesa dominorā, Baha “Mateja pasija”, Mocarta Rekviēms, Mendelszona “Elija”. Ar Mocarta ārijām Vāgnere uzstājusies Berlīnes filharmonijā Berlīnes Vācu kamerorķestra pavadībā.

Starp dziedātājas skaņu ierakstiem jānosauc Štrausa “Arabella” ar diriģentu Marku Albrehtu un Nīderlandes filharmonisko orķestri, Humperdinka opera “Ķēniņa bērni” ar Berlīnes Vācu simfonisko orķestri un Ingo Mecmaheru, “Dievu mijkrēslis” ar Mareku Janovski un Berlīnes Radio simfonisko orķestri.

Džeklina Vāgnere sāka studēt mūziku Oklendas universitātē Mičiganā un Manhetenas mūzikas skolā. Vāgneres atslēga uz Eiropas opernamiem bija Fulbraita stipendija, kas deva iespēju dziedātājai studēt Vācijā. Džeklina ir daudzu starptautisku vokālo konkursu laureāte.

bottom of page