top of page

Edgaras Montvidas

Lietuviešu tenors Edgars Montvids pēc mācībām Viļņā iestājās Londonas Karaliskās Koventgārdena operas jauno mākslinieku programmā.

2019./2020. gada sezonā Montvida repertuārā ir Borisa loma iestudējumā “Katja Kabanova” Hamburgas Valsts operā, kā arī titulloma Kristiana Josta operas “Egmonts” pasaules pirmizrādē Vīnes teātrī Thater an der Wien ar Mihaelu Boderu pie diriģenta pults. Montvida spilgtāko sniegumu sarakstā ir Bēthovena 9. simfonijas izpildījums koncertturnejā ar filharmonisko orķestri Les Siècles un Fransuā Ksavjē Rotu, Stravinska “Persefone” ar Bostonas simfonisko orķestri un Tomasu Adesu, kā arī Palazzetto Bru Zane galā koncerts Parīzes Elizejas lauku teātrī. Turpmākajās sezonās gaidāma debija Cīrihes operā, Milānas operteātrī La Scala un Bregencas festivālā, kā arī atgriešanās Karaliskajā Koventgārdena operā.

Spēlējis Vertera lomu Lotringas Nacionālajā operā Nansī un Bergenas Nacionālajā operā, Anatola lomu Bārbera operā “Vanesa” Glaindbornā, piedalījies Berija Koskija vadītajā jauniestudējumā “Hofmaņa stāsti” Berlīnes Komiskajā operā, dziedājis arī Flamāna lomu operā “Kapričo” Briseles operteātrī La Monnaie, Edgardo iestudējumā Lucia di Lammermoor Drēzdenes Semperoper, Rudžero (Pučīni “Bezdelīga”) un Alfredo Leipcigas operā, Pinkertona lomu operā Madam Butterfly Lotringas Nacionālajā operā Nansī, kā arī Ļenski (“Jevgēņijs Oņegins”) un Belmontu Bavārijas Valsts operā Minhenē un Glaindbornas operas festivālā. Uzstājies arī Sinsinati operā, Santa Fe operā, Nīderlandes Nacionālajā operā, Parīzes Komiskajā operā, Ženēvas Grand Théâtre, Frankfurtes operā, Lionas Nacionālajā operā un Eksanprovansas festivālā.

Nozīmīgākās koncertuzstāšanās: zvejnieka loma operā “Lakstīgala” ar Berlīnes filharmonisko orķestri un Pjēru Bulēzu, zvejnieka loma un Ravēla operas “Bērns un burvības” izpildījums ar Bostonas simfonisko orķestri un Šarlu Dituā, Šimanovska Karalis Rodžers ar Romas Santa Cecilia orķestri Antonio Papano vadībā, Verdi Rekviēms turnejā ar Monteverdi kori un Džonu Eliotu Gārdineru, Berlioza “Fausta pazudināšana” ar Lietuvas Valsts SO, Šimanovska Harnasie ar Londonas SO un Saimonu Retlu, kā arī Ravēla “Spāņu stunda” ar Londonas SO un Fransuā Ksavjē Rotu.

Montvids ieskaņojis Hēlija lomu Felisjēna Davida operā Herculanum ar Briseles filharmonisko orķestri un Ervē Nikē, Markomira lomu Sensānsa operā “Barbari”, piedalījies arī Guno operas Le Tribut de Zamora un Godāra operas “Dante” ierakstā ar Minhenes radio orķestri.

Montvids saņēmis ordeni “Par nopelniem Lietuvas labā”, kuru viņam pasniedza valsts prezidente Daļa Grībauskaite, Lietuvas Kultūras ministrijas apbalvojumu “Nes gaismu un tici”, kā arī Lietuvas teātra balvu “Skatuves zelta krusts” par Vertera lomas atveidojumu (2009).

2-15 (1).jpg
bottom of page