top of page

Edgars Skarbulis

Baritons Edgars Skarbulis dziedātāja gaitas aizsācis jauniešu korī “Kamēr…”, vēlāk vokālo mākslu bakalaura un maģistrantūras studijās apguvis JVLMA docentes Zigrīdas Krīgeres klasē (2012–2018). Kopš 2018. gada turpina pēcmaģistrantūras studijas Manheimas Mūzikas augstskolā Vācijā profesores Snežanas Stamenkovičas vadībā.

No 2013. līdz 2018. gadam bijis Latvijas Nacionālās operas kora mākslinieks, bijis jauniešu kora “Kamēr…” vokālais pedagos un projektu vadītājs. Savu dziedātprasmi papildinājis meistarklasēs tostarp pie M. Honigas, Dž. Mammenas, E. Vicika, A. Krikščiunaites un F. Molla, kā arī Erasmus apmaiņas studijās pie R. Šūberta Leipcigas Mūzikas un teātra akadēmijā Vācijā (2015), Drēzdenes meistarkursos (2017, 2018) un Beskovas Starptautiskajā vokālistu vasaras skolā Vācijā (2018). Ir Latvijas Dziedāšanas skolotāju asociācijas valdes loceklis.

Kā solists sadarbojies ar mākslinieciskajiem vadītājiem M. Kupču, A. Veismani, A. Vecumnieku, V. Gaili, A. Meri, J. Puriņu un citiem, atskaņojot G. F. Hendeļa “Mesiju”, F. Šūberta un E. d’Astorgas Stabat mater, K. Sensāna “Ziemassvētku oratoriju”, M. A. Šarpentjē Te Deum un “Mazo pusnakts mesu”, Ē. Ešenvalda Passion and Resurrection, Dž. Karissimi “Jefte” un M. da Galjano “Dafni”. Kopā ar koncertmeistari Daci Kļavu iestudējis L. van Bēthovena ciklu “Tālajai mīļotajai”, par kura atskaņojumiem koncertos Latvijā ticis nominēts P. Plakida kamermūzikas balvai. Melisso lomā Skarbulis 2018. gada jūnijā debitējis operas “Alčīna” uzvedumā Hamburgas Mūzikas un teātra akadēmijā, savukārt 2019. gadā ar panākumiem interpretējis Vīra lomu operā “Riņķa dancis” (Reigen, F. Bosmans) uz skatuvēm Manheimā un Štutgartē.

SkarbulisE_edited.jpg
bottom of page