top of page
EGILS SILIŅŠ
egils-silins-bass-kvadr-LNSO.jpg

Egils Siliņš ir viens no pasaulē pieprasītākajiem basbaritoniem vāgneristiem – starptautiski novērtēto Latvijas dziedātāju zvaigznāja lepnums. Starptautisku konkursu laureāts.

Karjeras sākumā pēc opermākslas studijām JVLMA pie Gurija Antipova un Leonīda Vīgnera Egils Siliņš bija Latvijas Nacionālās operas solists – viņa debija LNO notika 1988. gadā ar titullomu Boito operā “Mefistofelis”. Siliņš bijis Frankfurtes operas solists (Kolēns, Bazīlio, Pūblijs u. c.), Bāzeles operas solists, kā arī Vīnes Tautas operas (sensacionāli panākumi Guno operā “Fausts”) un Vīnes Valsts operas solists.

1998. gadā Siliņš debitēja Milānas La Scala ar Prefekta lomu Doniceti operā “Linda no Šamunī”. 2000. gada martā pirmoreiz dziedāja Ņujorkas Metropoles opernamā, kur viņa debija notika ar Kolēna un Bazilio lomām.

Kopš 2000. gada – brīvmākslinieks. Dziedājis vairāk nekā 85 lomas lielākajos pasaules opernamos (toskait Londonas Covent Garden, Madrides Karaliskais teātris, Berlīnes opernami, Drēzdenes Semperoper, Parīzes Nacionālā opera, Tokijas opera 

u. c.) un operas festivālos Bregencā, Glaindbornā, Savonlinnā, Tenglvudā. Sadarbojies ar Kolinu Deivisu, Nikolausu Arnonkūru, Marčello Vioti, Kristianu Tīlemani, Zubinu Mehtu, Mstislavu Rostropoviču, Genādiju Roždestvenski, Fabio Luizi, Vladimiru Fedosejevu, Rikardo Muti, Nēmi Jervi, Marisu Jansonu u. d. c. diriģēšanas izcilībām.

Pēdējos gados Egils Siliņš apliecinājis sevi kā izcils Vāgnera un Riharda Štrausa opermūzikas interprets. Slavens ar tādu lomu lasījumiem kā titulloma operā “Klīstošais holandietis”, Votāna loma Vāgnera operās “Reinas zelts”, “Valkīra un “Zīgfrīds”, Johanāns Štrausa operā “Salome” un Skarpija Pučīni operā “Toska”.

Egils Siliņš koncertē Berlīnes filharmonijā, Minhenes filharmonijā, Lucernas festivāla namā, Vīnes Musikverein, Cīrihes Tonhalle, Londonas Bārbikana centrā, Londonas Karaliskajā Alberta zālē, Milānas Auditorio, Maskavas konservatorijas zālē, Parīzes Plejēla zālē un citās prestižos koncertnamos. Latvijas Nacionālajā operā viesojies kā Klīstošais holandietis, dons Žuans, Dēmons, Tomskis, Eskamiljo, Votāns, Skarpija, Oņegins. Ieskaņojis divus CD ar latviešu un krievu komponistu solodziesmām. Bieži piedalās oratoriālu lieldarbu atskaņojumos Latvijā un citviet pasaulē.

Egils Siliņš saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu (1996, 2002) un ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (2008).

bottom of page