top of page
EMANUELS SĒŽURNĒ
EMANUELS SĒŽURNĒ.jpg

Emanuels Sēžurnē ir franču sitaminstrumentālists, pedagogs un komponists. Spēlē galvenokārt vibrofonu un marimbu. Kopš 80. gada sākuma aktīvi komponē un uzstājas kā koncertmūziķis.

Kopā ar saksofonistu Filipu Geisu Sēžurnē nodibinājis ansambli  NOCO MUSIC. Dueta albums Saxophone et Percussions  ieguva Francijas Disku akadēmijas audiovizuālo  Grand Prix. Sēžurnē pirmatskaņojis vairāk nekā simt jaundarbu (koncerti, kamerdarbi, solomūzika), ko radījuši Donāti, Dilons, Manurī, Apergiss, Māšs, Pesons, Teplics, Kergers un citi.

Emanuels Sēžurnē uzstājies ar neskaitāmiem orķestriem. 1996. gadā viņš pirmatskaņoja Džeimsa Vuda Séance soprānam, New London Chamber Choir un vibra-midi, kura izmantojumā uzgāja novatoriskus piegājienus. Kā solists vai kopā ar ansambli  Accroche-Note Emanuels Sēžurnē piedalījies festivālos Cīrihē un Hadersfīldā, Archipel Genève, Ars Musica, Musica Strasbourg,  Ultima, Zagrebas biennālē, Venēcijas biennālē, kā arī Francijas Radio, Norvēģijas Radio, BBC, WDR un RTA raidījumos un tiešraižu koncertos. Sēžurnē ierakstus var meklēt skaņu ierakstu namos Montaigne, Accord, Una Corda, Musifrance Erato un Biber Records.

Emanuels Sēžurnē dzimis Limožā un Strasbūras Nacionālajā konservatorijā studējis klavieru un vijoles spēli, mūzikas vēsturi  un analīzi. Pēc iepazīšanās ar leģendārā ansambļa Percussions de Strasbourg dibinātāju un vadītāju Žanu Batiņu pievērsās sitaminstrumentu pasaulei, jo īpaši laikmetīgās mūzikas un improvizācijas jomā.

bottom of page