top of page

Emīlija D'Andželo

Linkolna centra 2020. gada "Uzlecošā māksliniece" Emīlija D'Andželo ir pirmā un vienīgā vokāliste, kas Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā ieguvusi Leonarda Bernsteina balvu. D'Andželo ierindota starp Kanādas 30 labākajiem klasiskajiem mūziķiem līdz 30 gadu vecumam, kā arī Ņujorkas klasiskās mūzikas radio "WQXR" dziedātāju topā "40 līdz 40". Vokāliste saņēmusi godalgas daudzos starptautiskos konkursos, tostarp Metropoles operas, Kanādas Operas kompānijas, Džordža Londona, Gerdas Lisneres un Insbrukas baroka mūzikas konkursā. Turklāt D'Andželo ir pirmā māksliniece "Operalia" konkursa vēsturē, kas ieguvusi četras galvenās balvas: pirmo vietu, balvu sarsuelas sadaļā, Birgitas Nilsones balvu un skatītāju simpātiju balvu.  Viņas debitējusi uz skatuves kā Kerubīno "Figaro kāzās" Spoleto festivālā "dei Due Mondi", par ko ieguvusi 2016. gada Monīni balvu. 

2021./2022. gada sezonā Emīlija D'Andželo debitējusi uz vairākām skatuvēm, uzstājoties ar jaunām lomām. Sezonas sākumā Emīlija tēlojusi Oktāviju "Popejas kronēšanas" iestudējumā Cīrihes operā, kam sekoja debija Drēzdenes Zempera operā Rosīni "Pelnrušķītes" titullomā. Ņujorkas Metropoles operā māksliniece attēlojusi princi Masnē "Pelnrušķītē", savukārt Milānas "Teatro alla Scala" viņa pirmo reizi atveidojusi donnu Elvīru Mocarta "Donā Žuanā". Parīzes Bastīlijas operā D'Andželo debitē Zībela lomā Guno "Faustā" un uzstājas kā Rozīna "Seviljas bārddzinī". Mecosoprāns noslēdz operas sezonu ar debiju Orfeja lomā iestudējumā "Orfejs un Eiridīke" Eksanprovansas festivālā.

Pieprasītā koncertu māksliniece Emīlija D'Andželo atgriežas Prāgā ar Rosīni-Doniceti programmu, kā arī sniedz uzstāšanos Stokholmas filharmonijā. D'Andželo pievienojas orķestra "The English Concert" ASV un Eiropas turnejā ar Hendeļa "Kserksu". Vokāliste sniedz koncertu arī Peraladas mūzikas festivālā Oviedo.

2021./2022. gada sezonā īpaši izceļamas Emīlijas D'Andželo uzstāšanās Idamantes lomā "Idomeneja" iestudējumā Bavārijas Valsts operā, kā arī debija Milānas "Teatro alla Scala", spēlējot Dorabellu operā "Tā dara visas" ("Così fan tutte"). Kerubīno lomā uzstājusies Berlīnes Valsts operā izcilā diriģenta Daniela Barenboima vadībā. Emīlija D'Andželo debitējusi Sesto lomā "Tita žēlsirdības" iestudējumā Londonas Karaliskajā operā. Vokāliste piedalījusies tiešraides operuzvedumos Milānā, Berlīnē un Londonā, kā arī ierakstījusi solokoncertu Kenedija centra veidotajā solokoncertu sērijā. 

2020./2021.gadā pandēmijas dēļ tika atceltas plānotās uzstāšanās Kerubīno lomā "Figaro kāzās" Toronto, Rozīnas lomā "Seviljas bārddzinī" Santafē un "Pelnrušķītē" Hjūstonas Lielajā operā.

Spilgtākie mirkļi no iepriekšējām sezonām ietver Emīlijas D'Andželo debiju Ņujorkas Metropoles operā 2019. gadā, spēlējot Annio "Tita žēlsirdībā", otro dāmu "Burvju flautā" un māsu Matildi "Karmelīšu dialogos" Janika Nezē-Segēna vadībā, kas tika translēts kinoteātros visā pasaulē.  Sezonas laikā D'Andželo atkārtoti sadarbojusies ar Kanādas Operas kompāniju, izpildot Dorabellas lomu "Tā dara visas", kā arī pirmo reizi pievienojusies Berlīnes Valsts operai kā Kerubīno "Figaro kāzās" un Santafē operai kā Dorabella "Tā dara visas" iestudējumā. 2020. gadā māksliniece turpinājusi sadarbību ar Kanādas Operas kompāniju, iejūtoties Rozīnas lomā "Seviljas bārddzinī". 2017./2018. gada sezonā D'Andželo pirmo reizi uzstājusies kā Rozīna Frančeskas Zambello jauniestudējumā "Seviljas bārddzinis" festivāla "Glimmerglass" ietvaros, kā arī debitējusi ar Losandželosas filharmonijas orķestri, Gustavo Dudamela vadībā dziedot fragmentus no "Burvju flautas". D'Andželo un Toronto simfoniskā orķestra koncertatskaņojums, izpildot Vona-Viljamsa "Serenādi mūzikai", nominēts 2019. gada "Grammy" balvai kategorijā "Labākā klasiskās mūzikas izlase" un saņēmis Žino balvu kā labākais klasiskās mūzikas albums liela ansambļa izpildījumā. Citas vērā ņemamas uzstāšanās ir Stravinska "Pulčinellas" uzvedums ar Montklēras orķestri, koncerti Čīles "Teatro del Lago" un Palmbīčas "The Society for the Four Arts", solo debijas Ņujorkas "Park Avenue Armory" un Atēnu Stavrosa Niarhosa Kultūras centrā kopā ar Linkolna centra kamermūzikas apvienību, kas tika nofilmēts kanāla "PBS" pirmajam starptautiskajam raidījumam "Live From Lincoln Center" un ir pieejams DVD/CD formā ar nosaukumu "Odyssey"

Iepriekšējās sezonās D'Andželo ir sniegusi plaša repertuāra solokoncertus uz daudzām starptautiska līmeņa skatuvēm, tostarp Losandželosas "SongFest" festivāla solokoncertu sērijas un Ņujorkas Morgana bibliotēkas solokoncertu sērijas ietvaros, Toronto Kērnera zālē, kā arī Prinstonas Universitātes koncertprogrammas ietvaros.  Vokāliste ir pirmatskaņojusi komponistes Anas Sokolovičas dziesmu ciklu "dawn always begins in the bones", atklājusi Toronto laikmetīgās mūzikas festivālu "21C" ar Unsukas Činas skaņdarbu "snagS&Snarls", un sniegusi Kanādas pirmatskaņojumu Metjū Okoina opusam "The Orphic Moment".   

Emīliju D'Andželo pārstāv skaņu ierakstu nams "Deutsche Grammophon". Viņas debijas albumā "enargeia" dzirdama 12. un 19. gadsimta mūzika, ko radījušas komponistes Bingenes Hildegarde, Hildura Gudnadotira, Misija Macoli un Sāra Kērklenda-Snaidere. Pati māksliniece to apraksta kā skaņu pasauli, ko vieno senais, visas maņas aptverošais "enargeia" jēdziens.

Emīlija D'Andželo ir dzimusi Toronto un studējusi Toronto Universitātē, Ņujorkas Metropoles operas jauno dziedātāju attīstības programmā, Kanādas Operas kompānijas jauno dziedātāju studijā un "Ravinia Steans" mūzikas institūtā.

DG_EDA_Pressebild_Fullbody_sRGB_©Mark Pillai. Styled by Esther Perbandt..jpg
bottom of page