Georgs Sarkisjans

Georgs Sarkisjans ir LNSO koncertmeistars kopš 2015. gada. Viņš savā mūziķa ikdienā apvieno koncertēšanu Vācijas orķestros, dažādos kameransambļos un LNSO, kur spēlē kopš 2013. gada.

Mācījies Emīla Dārziņa mūzikas skolā un Roberta Šūmaņa mūzikas akadēmijā Diseldorfā. Piedalījies meistarklasēs un festivālos. Kļuvis par laureātu konkursos kā solo, tā kamermūzikas kategorijās Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Ukrainā, Krievijā un Vācijā.

Spēlējis Gustava Mālera Jauniešu SO, NRW Jauniešu kamerfilharmonijas orķestrī, Vācu Kamerakadēmijā Neusā pie Reinas, kā solists uzstājies ar Diseldorfas SO, Roberta Šūmaņa mūzikas akadēmijas SO, Ziemeļreinas-Vestfālenes Valsts jauniešu orķestri, Bonnas Klasiskās filharmonijas orķestri, LNSO un citiem. 

2010. gadā Sarkisjans debitēja Bēthovena namā Bonnā, piedaloties koncertsērijā “Jaunās zvaigznes”. 2016. gada maijā sniedza spožu solokoncertu Lielajā ģildē ar Baha, Hindemita, Onegēra mūziku un par šo koncertu tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā “Par izcilu sniegumu kamermūzikā”.

Nozīmīga dzīves daļa Georgam ir darbs paša un domubiedru izveidotajā Diseldorfas mūzikas skolā Akademie für Musik am Rhein.

Georgs-Sarkisjans-755x1024_edited.jpg