top of page

Georgs Sarkisjans

Georgs SARKISJANS ir LNSO koncertmeistars kopš 2015. gada, ko apvieno ar muzicēšanu Vācijas orķestros un dažādos kameransambļos. Šobrīd pilda koncertmeistara vietnieka pienākumus arī Wuppertal Sinfonieorchester, gadu pirms tam kā koncertmeistera vietnieks strādāja Bergische Symphoniker.
 

Divas reizes nominēts Lielajai Mūzikas balvai – 2016. gadā par “Izcilu sniegumu kameransamblī” un 2021. gadā “Par izcilu interpretāciju”, žūrijai novērtējot spožo Arama Hačaturjana Vijolkoncerta izpildījumu kopā ar LNSO un diriģenti Kristīnu Posku.

 

Kļuvis par laureātu konkursos kā solo, tā kamermūzikas kategorijās Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Ukrainā, Krievijā un Vācijā. Spēlējis Gustava Mālera Jauniešu SO, NRW Jauniešu kamerfilharmonijas orķestrī, Vācu Kamerakadēmijā Neusā pie Reinas un Bochumer Symphoniker.

 

Kā solists uzstājies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, Diseldorfas simfonisko orķestri, Roberta Šūmaņa Mūzikas akadēmijas simfoniskajiem orķestriem, Bonnas Klasiskās filharmonijas orķestri, Ziemeļreinas-Vestfālenes Valsts jauniešu orķestri un citiem. 

 

Pieaicinātais docētājs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Robert Schumann Musikhochschule Duesseldorf.

 

Georgs-Sarkisjans-755x1024_edited.jpg
bottom of page